Sztuka dawna i współczesna w Krakowskim Domu Aukcyjnym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Sztuka dawna i współczesna w Krakowskim Domu Aukcyjnym
Architektura & design

Na X Aukcję Dzieł Sztuki Krakowski Dom Aukcyjny zaprasza kolekcjonerów i miłośników polskiej sztuki XIX, XX oraz XXI wieku.

Wydarzenie rozpocznie się się 29 czerwca o godz. 19.00. W ramach aukcji będzie można wylicytować dzieła znakomitych artystów, m.in. Jana Matejki, Leona Wyczółkowskiego, Jacka Malczewskiego,  Stefana Filipkiewicza, Sotera Jaxa-Małachowskiego, Bronisławy Rychter-Janowskiej, Stanisława Masłowskiego oraz Kazimierza Sichulskiego.

Prace mistrza polskiego symbolizmu

Czerwcowa licytacja będzie również okazją dla miłośników twórczości Wlastimila Hofmana. Na aukcji będzie dostępnych aż dziesięć jego wyjątkowych prac pochodzących z różnych okresów działalności artysty.

Wśród dzieł innych krakowskich artystów pojawią się m.in. obrazy Jerzego Kossaka. Na szczególną uwagę zasługuje jego dzieło z 1929 roku pt. „Napoleon ze sztabem obserwujący przeprawę wojska przez Dniepr”, które ukazuje sceny z czasów napoleońskich. Płótno o imponujących rozmiarach (94,5 x 144,5 cm) to prawdziwy rarytas na rynku sztuki.

Aukcja to także szansa na wylicytowanie wielkoformatowego obraz olejnego o tematyce religijnej „Matka Boża Zielna z Dzieciątkiem” autorstwa krakowskiego malarza Adama Setkowicza oraz czterech prac Alfonsa Karpińskiego ukazujących martwą naturę.

Miłośnikom gór z pewnością przypadną do gustu pejzaże tatrzańskie Michała Stańki i jego syna Leszka oraz Morskie Oko w wykonaniu Leona Wyczółkowskiego.

Na uwagę zasługuje również twórczość Edwarda Dwurnika, Kiejstuta Bereźnickiego, Romana Zakrzewskiego czy Rafała Olbińskiego, jak również surrealistyczny obraz „Pielgrzym” Jarosława Jaśnikowskiego.

Ze wszystkimi dziełami można zapoznać się odwiedzając katalog aukcji.

Licytację poprzedzi wystawa, która będzie dostępna do 29 czerwca w Krakowskim Domu Aukcyjnym.

Zdjęcie główne: materiały organizatora (Wlastimil Hofman „Starość i młodość” )

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*