Bonding – bezinwazyjny sposób na poprawę uśmiechu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Bonding – bezinwazyjny sposób na poprawę uśmiechu
Beauty

Artykuł sponsorowany

Bonding zębów to metoda szybkiej naprawy uśmiechu. Dzięki użyciu kompozytu można odbudować zęby i poprawić ich koloryt. To łatwy i szybki sposób. Na czym polega bonding?

Czym jest bonding?

Ta metoda polega na pokryciu zębów cienką warstwą kompozytu, który jest wykonany z żywicy. To skuteczny sposób na przywrócenie ładnego uśmiechu. Pozwala na szybką odbudowę zębów, ale także na usunięcie nieestetycznych przebarwień. Zadowalające różnice w wyglądzie uśmiechu widoczne są zaraz po przeprowadzeniu bondingu. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://ochotanausmiech.pl/

Kiedy wykonać bonding?

Polecany jest przede wszystkim w przypadku niezbyt dużych problemów z uzębieniem. Będzie więc dobrym rozwiązaniem w przypadku złamania albo zniekształcenia zęba. Pozwoli też wyrównać zęby, kiedy jeden jest za krótki w stosunku do innych albo gdy dojdzie do pęknięcia zębów. Ukruszone czy złamane zęby można skutecznie zamaskować z użyciem kompozytu. Bonding to także idealne rozwiązanie w przypadku przebarwień na zębach. Jeżeli komuś przeszkadza diastema czy nieestetyczne szpary między zębami, ta metoda również będzie idealnym rozwiązaniem.

Przeciwwskazania do bondingu

Bonding może być stosowany tylko na zdrowych zębach. Przeciwskazaniem do wykonania odbudowy kompozytowej są jakiekolwiek zmiany próchnicze i choroby przyzębia. Poprawę uśmiechu można więc wykonać dopiero po wyleczeniu próchnicy. Bondingu nie poleca się także osobom, które zgrzytają i ścierają zęby.

Jak wygląda odbudowa zęba?

Metoda bondingu jest kilkuetapowa, można ją jednak w całości wykonać w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Czas trwania zabiegu zależny jest od zakresu przeprowadzanej korekty i od samego dentysty. Jeżeli zmiany są niewielkie, to nawet w ciągu godziny można osiągnąć zadowalający efekt.

Bond umieszczany jest na zębie, po wcześniejszym zmniejszeniu jego powierzchni. Potem aplikuje się na ząb kwas o łagodnym działaniu, a następnie nakłada się żywicę kompostową i warstwę kompozytu właściwego. Na koniec naświetla się ząb przy pomocy lampy stomatologicznej. Bonding jest bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Efekty bondingu

Najważniejszym efektem po zabiegu jest poprawa wyglądu zębów. Założone bondy sprawiają, że zęby mają ładny kształt i są równe. Wszelkie pęknięcia czy ukruszenia są skutecznie maskowane, a koloryt zostaje wyrównany przez usunięcie przebarwień. Materiał użyty w bondingu jest dopasowany odcieniem do pozostałych zębów.

Jak długo efekt utrzymuje się na zębach? 

Efekt dobrze wykonanego bondingu utrzymuje się na zębach nawet do pięciu lat. Na jego trwałość ma jednak wpływ nie tylko wytrzymałość kompozytów, a także zwyczaje żywieniowe pacjenta. Estetykę po zabiegu osłabia zbyt duże spożywanie produktów barwiących. Tak więc produkty takie jak mocna kawa, czerwone wino albo słodkie gazowane napoje mogą powodować powstawanie przebarwień. Tak samo negatywnie oddziałuje także palenie papierosów.

Istotne są także nawyki higieniczne. Efekt bondingu na zębach wydłuży regularne mycie zębów, a także stosowanie płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej.

Ile kosztuje bonding i gdzie go wykonać?

Cena zabiegu jest tańsza niż stosowanie innych, nieco trwalszych rozwiązań, na przykład licówek porcelanowych. Koszt bondingu zależny jest od indywidualnego cennika każdej z placówek.Jeżeli chodzi o miejsca, w których można przeprowadzić zabieg, warto korzystać z usług polecanych i renomowanych stomatologów. Jeżeli chcesz wiedzieć, gdzie wykonać bonding zębów klinika Ochota na uśmiech jest miejscem, w którym możesz to zrobić.

Zdjęcie główne: Daniel Xavier/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*