Jak przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Zakup mieszkania to proces bardzo skomplikowany, trudny i w pewnym stopniu także niebezpieczny, głównie z uwagi na to, że zawsze to właśnie kupujący musi zaufać sprzedającemu, nigdy odwrotnie. W przypadku mieszkań kupowanych z rynku pierwotnego trzeba zaufać deweloperowi, a kupując mieszkanie z rynku wtórnego – prywatnemu sprzedającemu. Największy problem mają osoby, które nigdy wcześniej nie kupowały mieszkania samodzielnie. Jak przygotować się do zakupu? Chętnie przekażemy na ten temat mnóstwo pomocnych informacji.

Zakup pierwszego mieszkania – jak zarządzać ryzykiem?

Ryzyko jest bezpośrednio powiązane z zakupem mieszkania z któregokolwiek rynku – całkowite uniknięcie go jest w zasadzie zupełnie niemożliwe. Możliwe jest natomiast zminimalizowanie ryzyka w taki sposób, aby do minimum zmniejszyć wszelkie obawy związane z przekazywaniem pieniędzy sprzedającemu.

  • Nie oceniaj pochopnie – wielu kupujących w chwili, gdy obejrzy swoje wymarzone mieszkanie, chętnie przekaże całe pieniądze kupującemu tak szybko, jak to tylko możliwe. Niestety rzadko to rozwiązanie kończy się dobrze. Jakkolwiek ciężko by to nie brzmiało, oceniaj neutralnie i podchodź do każdego zakupu z dużą dozą ostrożności. Oglądaj i oceniaj zawsze na chłodno.
  • Nie ograniczaj się – czasami okazje cenowe czekają w zupełnie niespodziewanych miejscach. Odwiedź strony internetowe wszystkich miejscowych biur nieruchomości – czasami w ich ofercie znajdują się oferty na wyłączność, których nie da się znaleźć gdziekolwiek indziej.
  • Rozmawiaj – pamiętaj o tym, że sprzedaż i zakup mieszkania to bezpośrednia współpraca dwójki osób. Jeśli sprzedający wydaje Ci się niepewny lub niemiły, jest z nim słaby kontakt lub nie wykazuje chęci sprzedaży mieszkania, poszukaj innego.

Rynek pierwotny – może warto poczekać na odbiór? 

W inwestycji Forestclub.com.pl dostępne są zupełnie nowe mieszkania z rynku pierwotnego, który co roku przyciąga coraz więcej klientów. Fakt ten nie jest dziełem przypadku. Klienci zaczynają doceniać możliwość wpływu na rozmieszczenie ścianek działowych czy lokalizację podejść wody lub innych mediów. Można w ten sposób nie dość, że sporo zaoszczędzić – mieszkania nowe są nieco tańsze niż używane – to także zachować wpływ na ostateczny wygląd swojego lokum. 

Forestclub udowadnia, że zakup nowego mieszkania to już nie fanaberia – to realna alternatywa dla ugruntowanej pozycji rynku pierwotnego, który powoli, lecz sukcesywnie, traci na rzecz oferty nowych inwestycji wykonanych przez szanowanych deweloperów. Lubisz dostosować swoje mieszkanie do siebie? Mieszkać tam, gdzie nikt wcześniej nie mieszkał? Skieruj się w stronę Forestclub!

Rynek wtórny – używane mieszkanie dla wielbicieli czterech ścian „na już”

Większość niezorientowanych klientów błędnie zakłada, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest rynek wtórny. No cóż – bywa zgoła odwrotnie. Sprzedawcy bardzo chętnie zatajają niezwykle istotne wady, które mogą prowadzić do wielu nieprzyjemności, np. duże zawilgocenia, głośna okolica lub sąsiedztwo. Zakup mieszkania od osoby prywatnej to także brak pewności co do stanu prawnego – zawsze przed przekazaniem funduszy sprzedającemu sprawdź historię mieszkania w odpowiednim miejscu.

Fot.: Kampus Production/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*