Jakie zanieczyszczenia usuwają oczyszczacze powietrza?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zanieczyszczenia usuwają oczyszczacze powietrza?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Powietrze w naszych wnętrzach wypełnione jest wieloma zanieczyszczeniami, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiedzią na ów problem są oczyszczacze powietrza. Działanie urządzenia pozwala usunąć wszelkie niewidoczne dla oczu zanieczyszczenia unoszące się w pomieszczeniu.

Powietrze w naszych wnętrzach wypełnione jest wieloma zanieczyszczeniami, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiedzią na ów problem są oczyszczacze powietrza. Działanie urządzenia pozwala usunąć wszelkie niewidoczne dla oczu zanieczyszczenia unoszące się w pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest także nawilżacz powietrza, którego celem jest zwiększenie poziomu wilgotności powietrza.

Oczyszczacz powietrza usuwający niechciane zanieczyszczenia

Nawet w najbardziej zadbanym wnętrzu znajdują się w powietrzu niewidoczne dla nas zanieczyszczenia – np. kurz, alergeny, pyłki, bakterie czy grzyby. Zanieczyszczenia te znacznie obniżają jakość powietrza w pomieszczeniu, negatywnie wpływając także na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają pozbyć się z powietrza wszelkich zanieczyszczeń.

Oczyszczacze powietrza powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania, domu bądź firmy. Zanim zainwestujemy w urządzenie, warto jest porównać kilka modeli, aby móc wybrać najbardziej dopasowany do naszych potrzeb sprzęt. Proponowanym modelem może być oczyszczacz powietrza wzbogacony o pięć funkcjonalnych filtrów. Pierwszym z nich jest filtr wstępny, który oczyszcza powietrze z większych objętościowo zanieczyszczeń – np. sierści zwierząt, kurzu czy włosów. Kolejnym z nich jest filtr z węglem aktywnym, którego zadaniem jest zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów oraz lotnych związków organicznych. Filtr zimnej katalizy usuwa natomiast związki takie jak tlenek węgla, siarkowodór, amoniak, benzen bądź formaldehydy. Filtr antybakteryjny pozbywa się z powietrza bakterii, wirusów i pleśni. Ostatni filtr HEPA usuwa z pomieszczenia niewielkie objętościowo zanieczyszczenia.

Stała kontrola nad poziomem wilgotności w powietrzu

Wybierając oczyszczacz powietrza do naszego wnętrza, warto jest zwrócić uwagę na funkcję jonizacji. Opcja ta pozwala bowiem znacznie zmniejszyć negatywne działanie jonów dodatnich generowanych przez wszelkiego rodzaju sprzęty elektryczne. Oczyszczacz powietrza wzbogacony powinien być również w lampę UV, której celem jest uszkadzanie jąder komórkowych mikroorganizmów.

Jeżeli zmagamy się z suchym powietrzem w naszych wnętrzach, koniecznie powinniśmy zainwestować w nawilżacze powietrza. Na urządzeniu wyświetlany jest aktualny wskaźnik wilgotności, dzięki czemu możemy mieć stałą kontrolę nad wilgotnością. W kategorię sprzętów poprawiających jakość powietrza wpisują się także osuszacze powietrza. One natomiast umożliwiają pozbycie się nagromadzonej w pomieszczeniu wilgotności.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*