Ampułki do włosów – czy warto je stosować?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Ampułki do włosów – czy warto je stosować?
Beauty

Piękne i zadbane włosy są marzeniem każdej kobiety. Zdrowy wygląd jest wynikiem starannie dobranej pielęgnacji, która wpływa na ich kondycję i ogólny wygląd. 

Niestety, włosy często zostają narażone na działanie szkodliwych czynników, które niszczą je i doprowadzają do przesuszenia oraz pojawienia się problemu z wypadaniem, zatrzymaniem wzrostu oraz łupieżem i nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy.

Doskonałą bronią do walki z nawarstwiającymi się problemami są ampułki. Ich skoncentrowana receptura pozwala w krótkim czasie odżywić cebulki i mieszki włosów, co pozytywnie wpływa na ich kondycję. Czym są ampułki? Jakim działaniem się charakteryzują? Czy warto je stosować?

Co to jest ampułka do włosów?

Ampułki do włosów są specjalnie przygotowanymi preparatami, których receptura zawiera silnie skoncentrowane składniki aktywne. Najczęściej zamknięte są w niewielkich fiolkach, których objętość jest przeznaczona do jednorazowego nałożenia na skórę głowy. 

To preparat, którego zadaniem jest pomóc Ci w walce z problemem, wypadania włosów, ich silnego osłabienia, zahamowania wzrostu, a także nawracającego łupieżu, stanu zapalnego mieszków włosowych oraz przetłuszczania się skalpu. Ampułki do włosów zawierają ekstrakty roślinne, olejki, witaminy lub związki aktywne, których celem jest pobudzenie mikrokrążenia oraz wzmocnienie cebulek włosów od wewnątrz.

Ampułki zazwyczaj stosuje się jako kurację, która jest przeznaczona do rozwiązania konkretnego problemu, związanego ze stanem skóry głowy oraz włosów.

Fot. yuriyzhuravov/Adobe Stock

Rodzaje ampułek na włosy – jaką fiolkę wybrać?

Ampułki na włosy są produktem, którego specjalnie opracowana receptura ma pomóc Ci w walce z konkretnym problemem. Przed wybraniem konkretnej kuracji należy dopasować ich działanie do swoich potrzeb. Jakie rodzaje ampułek wyróżniamy?

  • ampułki niwelujące wypadanie włosów – ich skład opiera się o substancje aktywne, których zadaniem jest zahamować nadmierne wypadanie włosów. Dodatkowo, specjalnie dobrane składniki będą stymulowały mieszki włosowe do wzmożonej pracy, czego skutkiem będzie pojawianie się na skórze głowy nowych włosów, tak zwanych baby hair. Tego rodzaju ampułki najczęściej bogate są w ekstrakt z pokrzywy i skrzypu polnego, a także witaminy z grupy B,
  • ampułki przyspieszające wzrost włosa – jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy rosną powoli, doskonałym wyborem będzie zastosowanie ampułek, które przyspieszą ich porost. To kuracja, która silnie pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu faza wzrostu włosa zostaje przyspieszona,
  • ampułki upiększające włosy – jeśli borykasz się z przesuszonymi, zniszczonymi pasmami, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ampułek, których składnikami aktywnymi są substancje regenerujące uszkodzone włosy. Tego rodzaju ampułki na włosy składają się z witamin, olejków oraz ekstraktów roślinnych, których zadaniem jest odżywienie cebulek i odbudowa uszkodzonych kosmyków,
  • ampułki do problemów ze skórą głowy – skalp jest specyficznym miejscem, którego warunki środowiskowe ułatwiają rozwój grzybów i bakterii. Efektem tego są problemy ze skórą głowy, jak łupież, przesuszenie oraz zablokowanie ujść mieszków włosowych. Ampułki bogate w odpowiednie składniki aktywne pomagają zniwelować  podrażnienia, świąd, a także usuwać choroby skórne, jak łupież, łuszczyca czy egzema, które osłabiają pracę mieszków włosowych i obniżają kondycję włosów.

Kiedy stosować ampułki do włosów? – czy warto po nie sięgać?

Jeśli posiadasz problemy ze skórą głowy lub kondycją włosów, zapewne szukasz odpowiedniego środka, który pomoże Ci uporać się z posiadanymi dolegliwościami. Ampułki, dzięki recepturze bogatej w składniki aktywne, pomagają w krótkim czasie zniwelować najczęściej występujące problemy, pozwalają zregenerować zniszczone włosy, odżywić ich cebulki, a także usunąć choroby skóry głowy. 

Po ampułki warto sięgać, jeśli zauważysz u siebie:

  • intensywne wypadanie włosów,
  • objawy łysienia telogenowego lub plackowatego,
  • zahamowanie prawidłowego wzrostu włosów,
  • obniżenie kondycji włosów, ich przesuszenie, utratę blasku, kruchość i łamliwość,
  • choroby skalpu, jak łupież, grzybicę, nadmierne przetłuszczanie się poprzez wzmożone wydzielanie łoju.

Ampułki należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, aby ich działanie było widoczne w krótkim czasie. Aplikacja odbywa się poprzez nałożenie produktu na umytą i osuszoną skórę głowy tak, aby składniki aktywne docierały wprost do mieszków włosowych. Warto po zakończeniu wcierania wykonać krótki masaż, aby ułatwić ich wchłanianie i dodatkowo pobudzić mikrokrążenie skóry głowy. 

Stosowanie ampułek jest bardzo proste, a dzięki ich regularnej aplikacji stan włosów i skalpu szybko ulegnie poprawie.

Zdjęcie główne: ViDi Studio/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*