Auto solarne pojawi się na rynku już w przyszłym roku!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Auto solarne pojawi się na rynku już w przyszłym roku!
Technologie

Holenderska firma ogłosiła, że pierwszy na świecie samochód elektryczny z panelami słonecznymi zacznie być produkowany w 2021 roku!

Luksusowe auto elektryczne to pomysł holenderskiego startupu Lightyear, który w czerwcu ubiegłego roku zaprezentował prototyp auta. Teraz firma ogłosiła, że produkcja ekologicznego samochodu rozpocznie się w 2021 roku. Design auta projektuje włoskie studio, za wsparcie technicznie odpowiada niemiecka firma inżynieryjna, Holendrzy zabezpieczają patent. Ekologiczny samochód solarny będzie w pełni europejską produkcją i zdaniem wielu specjalistów ma zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny.

Parametry Lightyear One

Samochód solarny będzie miał zamontowane panele słoneczne na dachu i masce, łącznie 5 m². Godzina ładowania w słoneczny dzień pozwala na przejechanie 12 kilometrów, aby zwiększyć efektywność wykorzystania energii auto ma 4 silniki, które będą wykorzystywać pozyskaną moc. Lightyear One oferuje miejsce 5 osobom i pojemność bagażnika 780 litrów. Samochód solarny można także wspomagać prądem, dzięki czemu godzina ładowania pozwoli pokonać około 570 kilometrów. Samochody Lightyear One można już rezerwować na stronie marki, wystarczy wpłacić depozyt w wysokości 150 tysięcy euro. W pierwszej edycji pojawi się zaledwie 946 limitowanych sztuk auta.

fot. materiały prasowe Lightyear

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*