Wielu panów nie wie, jak dobrać spinki do swojego stroju. W tym przewodniku pokażemy, jak je łączyć, by wyglądać szykownie, a jednocześnie dobrze się bawić przy wzbogacaniu garderoby o ten dodatek.
Spinki stanowią ciekawą alternatywę dla guzików, które są powszechnie przyszywane do mankietów koszul. Co ważne, w każdej chwili możesz je odpiąć. Różnią się kształtem, rozmiarem, kolorem, stylem i materiałem. Zwykle oferują nieco większy kontrast niż guziki. Najczęściej składają się z dużej główki lub “wkładki” z ozdobną powierzchnią, słupka wystającego z tyłu główki oraz obrotowego przełącznika blokującego spinkę w dziurce mankietu.
Zastanawiasz się, jakie spinki wybrać? Kieruj się tutaj zasadą: mniej znaczy więcej. Jeśli masz wątpliwości – wybierz klasykę. Proste kształty i linie nigdy nie wychodzą z mody. Ryzyko, że popsują Twój wizerunek, jest niewielkie.
Do klasycznej białej lub jasnoniebieskiej koszuli pasują różnego rodzaju spinki do mankietów. Jeśli lubisz wyróżniać się z tłumu, wybierz kontrastujące dodatki, np. zielone, niebieskie, czerwone, żółte. Spinki są zwykle ukryte pod rękawem garnituru. Pojawiają się, dopiero gdy się poruszasz.
Jeśli masz tradycyjną białą koszulę, zrezygnuj ze srebrnych akcesoriów, w przeciwnym razie będą się z nią zlewać. Poszukaj spinek złotych lub w odważniejszym kolorze. Dzięki temu pokażesz, że masz świetny gust.
Chcesz założyć koszulę w paski? W takim razie poszukaj spinek w tym samym kolorze, co paski. W ten sposób pokażesz, że znasz się na modzie. Jeśli lubisz niebanalne stylizacje, wybierz spinki w kontrastowym odcieniu. Pamiętaj jednak, by zachować przy tym równowagę.
Jeśli nosisz koszulę w kratę, zdecyduj się na proste dodatki i wybierz srebrne lub złote spinki. Dobrze sprawdzą się również modele w kolorze różowego złota. W ten sposób stworzysz pewien kontrast, zachowując przy tym równowagę.
Spinki do mankietów to jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na dopracowanie wyglądu, a jednocześnie przeniesienie Twojego stylu na wyższy poziom. Zasady i trendy w modzie oczywiście nieustannie ewoluują. Wspomniane dodatki cieszą się niezmiennie dużą popularnością wśród gentlemanów.
Jeśli lubisz bezpieczne rozwiązania, po prostu upewnij się, że spinki pasują kolorystycznie do innego elementu garderoby, a nawet całego stroju. Masz na sobie niebieski krawat, koszulę i spodnie? W takim razie poszukaj ładnej pary niebieskich spinek.
Zwróć też uwagę na projekt i stopień formalności. To, że posiadasz parę diamentowych spinek do mankietów, nie oznacza, że powinieneś nosić je na grillu. Najlepiej sprawdzą się na uroczystej kolacji, bankiecie lub balu. Nie zakładaj też dodatków z czaszką na ślub. W każdej sytuacji powinieneś wykazać się dobrym gustem.
Złoto, srebro i platyna są oczywistymi faworytami, szczególnie w przypadku spinek, które nie mają innych materiałów ozdobnych, a na ich wartość estetyczną wpływa jakość metalu. Dużą popularnością cieszy się też włókno węglowe. To mocny, nowoczesny materiał o eleganckiej, srebrzystej powierzchni, który można łatwo pokolorować podczas produkcji. W Twojej kolekcji nie powinno zabraknąć kryształowych spinek. Dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś, co Ci się spodoba.
Producenci proponują też emaliowane i szklane spinki. Jeżeli dysponujesz większym budżetem, zwróć uwagę na dodatki z masy perłowej. Wyróżniają się wysoką jakością. Pasują zarówno do formalnych, jak i półformalnych strojów. Do produkcji spinek wykorzystuje się niekiedy onyks, kamienie szlachetne, jedwab, stal nierdzewną, różowe złoto i tytan.
Dzięki właściwościom spinek ze stali nierdzewnej będziesz mógł się nimi cieszyć przez długi czas. Mają szarawy połysk, który wychodzi poza koło kolorów, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swojego stroju. Jeśli lubisz bezpieczne rozwiązania, na pewno przypadną Ci do gustu. Możesz również poszukać hipoalergicznych spinek ze stali chirurgicznej.
Tytan jest bardzo trwałym i biokompatybilnym materiałem. Dopiero od niedawna stosuje się go w branży biżuteryjnej, w związku z czym pasuje do nowoczesnych projektów. Podobnie jak stal nierdzewna i srebro ma neutralny, szarawy odcień, dzięki któremu łatwo dopasujesz go do stroju.