Dlaczego warto stosować mezoterapię?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Dlaczego warto stosować mezoterapię?
Beauty

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu do skóry cennych substancji odżywczych regenerujących tkankę na poziomie komórkowym. Zabieg jest świetną alternatywą wobec operacji plastycznej, przynosi długotrwały efekt, a przy tym nie wymaga od Ciebie żadnego poświęcenia. Wystarczy 30 minut, aby uruchomić proces odmładzania skóry.

Mezoterapia – jak działa?

Skuteczność mezoterapii jest wynikiem połączenia użytych substancji i pracy Twojego organizmu. Te pierwsze eliminują przyczyny pogorszenia wyglądu i kondycji skóry, a praca organizmu jest reakcją na ingerencję w tkankę. Mikroskopijne uszkodzenia skóry przyspieszają krążenie krwi i proces regeneracji tkanki na poziomie komórkowym. Dochodzi do odnowy skóry, a co za tym idzie redukcji jej defektów, w tym zmarszczek i plam pigmentacyjnych. Warto zauważyć, że efekt zabiegu utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy. Tym niemniej w celu uzyskania trwałego efektu zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Mezoterapia – atuty zabiegu

Główną przyczyną, dla której właśnie mezoterapię można uznać za optymalne rozwiązanie problemu starzejącej się skóry, jest to, że zaledwie jeden zabieg daje większy efekt niż wielomiesięczne stosowanie preparatów kosmetycznych do użytku zewnętrznego. To zrozumiałe – w przypadku mezoterapii substancje aktywne wprowadzane są pod skórę i zaczynają działać od środka, podczas gdy najlepszy krem tylko na chwilę zmiękcza naskórek i w żaden sposób nie jest w stanie walczyć z czynnikami odpowiedzialnymi za pogorszenie się kondycji skóry. W przypadku nabytych uszkodzeń skóry czy zmian wywołanych wiekiem tylko mezoterapia jest w stanie przynieść odczuwalny efekt. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą zabieg mezoterapii?

  • Skóra nakłuwana jest cieniutką igłą, która wyklucza możliwość uszkodzenia naczyń krwionośnych czy nerwów, a przy tym dostarcza skórze potrzebnych jej substancji w miejscu, gdzie mogą one przeniknąć do komórek, zmieniając ich metabolizm i strukturę.
  • Niewielkie stężenie substancji w jednej dawce umożliwia stopniowe dokonywanie się zmian, a także zapobiega odrzuceniu jej przez organizm i wystąpieniu reakcji alergicznych.
  • Specjalnie opracowane koktajle odżywcze są całkowicie bezpieczne i nie mogą doprowadzić do zatrucia.
  • Efekt młodej skóry może na sobie odczuć każdy, niezależnie od płci i wieku.

Mezoterapia – rodzaje

Poza mezoterapią igłową istnieje kilka odmian mezoterapii bezinwazyjnej. Zasadniczo mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawisko elektroporacji i polega na poddawaniu korygowanych okolic działaniu impulsów elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości i niskim natężeniu. Powoduje to otwarcie kanałów w błonach komórkowych, przez nie substancje odżywcze mogą przeniknąć do wnętrza komórek. Istnieje też kriomezoterapia wykorzystująca poza zjawiskiem elektroporacji terapię zimnem.

Inne odmiany mezoterapii to sonoforeza wykorzystująca ultradźwięki, a także jonoforeza, podczas której odżywcze substancje docierają do tkanek za pomocą siły pola elektromagnetycznego. Dostępne są także zabiegi infuzji tlenowej polegające na wprowadzaniu aktywnych składników w warstwy skóry za pomocą specjalnego aplikatora tlenu hiperbarycznego. 

Plusem bezinwazyjnych zabiegów jest oczywiście brak igłowania. Warto jednak zauważyć, że z racji płytszego wprowadzania do skóry koktajli efekt zabiegu może się okazać nieco słabszy.

Zdj. główne: Sam Moghadam Khamseh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*