Jak zaaranżować łazienkę w apartamencie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zaaranżować łazienkę w apartamencie?
Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Twoja łazienka jest najpewniej jedną z mniejszych przestrzeni w Twoim mieszkaniu, ale jest to też miejsce, gdzie znajduje się większość artykułów do pielęgnacji itp. Zawiera ona wszystko, od przyborów toaletowych po przybory pod prysznic, środki czystości i często lekarstwa. Pomieszczenie to może szybko ulec dezorganizacji, ale wystarczy kilka kroków, aby w mgnieniu oka zorganizować i zaaranżować swoją łazienkę. 

Szafki i szuflady

Zacznijmy od szuflad. Wyjmij z nich wszystko. Oddziel przedmioty, które chcesz zachować, od przedmiotów, które chcesz wrzucić. Jeśli niektóre przedmioty zbierały kurz, czas je wyrzucić. Użyj organizera na kosmetyki lub małych pudełeczek. Umieść organizer lub pudełka w szufladach.

Następnie sprawdź swoje szafki. Podobnie jak w ostatnim kroku, wyjmij wszystko spod umywalki w łazience. Wyrzuć wszystko, czego nie używasz. Dodaj półki do przechowywania do danego obszaru łazienki, aby zmaksymalizować przestrzeń Możesz tam też położyć ozdoby i dekoracje. Użyj do tego małych przedmiotów, takich jak mydła, perfumy / woda kolońska, szampony itp. Dodaj haczyki, aby powiesić rzeczy, takie jak gąbki lub ręczniki. Jeśli masz suszarkę do włosów, która wydaje się przeszkadzać, poniewierając się tu i tam, użyj organizera w postaci szafki nad drzwiami, aby uporządkować narzędzia i produkty do stylizacji. 

Prysznic / wanna

Istnieje kilka możliwości zorganizowania prysznica. Istnieją bowiem półki pod prysznic, które można zamontować na jego drzwiach lub na słuchawce prysznicowej. Umieść na niej przedmioty, takie jak szampon, ściereczki i płyn do mycia ciała. Oczyści to przestrzeń prysznicową i nada organizacji.

Inną możliwością zorganizowania prysznica / wanny jest użycie dozownika. Spowoduje to usunięcie bałaganu, związanego z niezliczonymi butelkami z szamponami, odżywkami i płynami do mycia ciała. Przylega płasko do ściany i dozuje szampon, podczas naciśnięcia przycisku.

Wanny z hydromasażem narożne (często w rogu mamy dużo kuszącego miejsca do stawiania tam różnych przedmiotów) powinny być w szczególności zorganizowane i czyste. Taki sprzęt zastawiony niezliczoną ilością butelek i pojemników znacząco traci na wyglądzie, podobnie jak cała toaleta.

Fot. Max Vakhtbovych/Pexels

Więcej półek

Dodaj półki, aby uzyskać więcej miejsca. Często przestrzeń nad toaletą jest pusta, a co za tym idzie – zmarnowana. Dodanie regału lub półek na ścianach doda bardzo potrzebną dodatkową przestrzeń do przechowywania w Twojej łazience. Jeśli potrzebujesz miejsca na ręczniki, zainstaluj dwupoziomową półkę z wieszakami. Posiada półki na dodatkowe akcesoria, rzeczy dla gości oraz półkę na różne produkty, takie jak waciki, balsamy, szczotki do włosów itp. Istnieje również dodatkowy wieszak na ręczniki.

Wieszaki zakupisz na stronie https://mantecodesign.pl/. 

Blaty

Teraz, gdy skończyłeś porządkować resztę łazienki, czas skupić się na blatach. Jeśli to możliwe, trzymaj je w czystości, aby zmniejszyć ryzyko powiększającego się bałaganu. Użyj uchwytu 5 w 1 do szczoteczki do zębów, pasty do zębów i mydła / balsamu do rąk. Jeśli trzymasz biżuterię na blacie, użyj przezroczystego stojaka, aby uporządkować ją w jednym miejscu.

Co jeszcze?

W przypadku rolek papieru toaletowego użyj zawieszanego nad toaletą uchwytu. Pamiętaj, aby zachować dla swoich gości dodatkowe podstawowe przybory toaletowe, takie jak mydło, szampon, balsam, szczoteczki do zębów, pasta do zębów itp. Przechowuj te przedmioty w przezroczystym, plastikowym pojemniku, aby mieć do nich łatwy dostęp. Można to też umieścić w szafce lub w szufladzie. Użyj plastikowych haczyków w łazience na szlafroki, ręczniki itp.

Jeśli masz okno w łazience, powinieneś rozważyć zakup tekstyliów, które dostępne są m.in. na stronie https://skyroom32.pl/. Kiedy przejdziesz do kupna akcesoriów pamiętaj, by stylizacja była dopasowana i spójna pod względem wzorów i kolorów.

Fot. Max Vakhtbovych/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*