Jak zapakować butelkę alkoholu na prezent?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zapakować butelkę alkoholu na prezent?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, iż butelka dobrego alkoholu jest obecnie jedną z najpopularniejszych form prezentu na każdą okazję. Może o tym świadczyć chociażby fakt, iż wiele par młodych na zaproszeniu na swój ślub umieszcza grafikę skreślonego bukietu, na tej samej stronie wskazując dobre wino za alternatywę. W zależności od okazji i typu alkoholu, sposób pakowania butelek może się od siebie nieco różnić. Nie podlega negocjacjom, iż najważniejsza jest oczywiście zawartość. Zdarza się jednak, że osoby obdarowywane zwracają uwagę na sposób, w jaki dany prezent otrzymały. Poniżej postaramy się więc wskazać najpopularniejsze formy wręczania alkoholi na prezent. Zapraszamy!

Wręczenie alkoholu luzem – kiedy wypada?

Z pewnością nieraz mogliśmy się spotkać z czynnością wręczania butelki alkoholu luzem. Taka forma jest odpowiednia w przypadku męskiego przekazywania sobie prezentów na mniej uroczyste okazje. Typem alkoholu, który uwzględniamy przy wręczaniu luzem jest najczęściej wódka bądź whisky. Raczej nie korzysta się z tej czynności w przypadku innych rodzajów alkoholu. Bardzo popularny stał się już w naszym kraju gest uścisku dłoni prawą ręką, a lewą wręczenia butelki wykwintnego trunku.

Zdarza się, iż prezent w takiej formie otrzymuje się na urodziny, imieniny i inne okazje tego pokroju. W mniej uroczystych przypadkach, jest to dodatek oznaczający wdzięczność za pomoc udzieloną drugiej osobie.

Alkohol pakowany do pudełka

Ważne ceremonie, których obecność pozostaje w pamięci wszystkich uczestników na długie lata, wymagają już doboru znacznie bardziej atrakcyjnych wizualnie prezentów. Takie bezapelacyjnie mogą okazać się kosze prezentowe na alkohol. Zakup gotowych zestawów okolicznościowych to świetna propozycja dla osób niemających zbytnio pojęcia o stylu pakowania prezentów. Wystarczy udać się do dedykowanego tym celom sklepu, wybrać w nim odpowiedni typ alkoholu i poprosić o stylowe opakowanie. Najczęściej takie kosze stanowią od razu zestaw prezentowy, w którym oprócz butelek znajdują się słodycze, kawy, herbaty i inne dodatki. To znakomity sposób na prezent niezależnie od okazji. Co ciekawsze, firmy zajmujące się sprzedażą takich koszy oferują różne ich wielkości. Można zatem wybrać prezent uwzględniający w swojej zawartości nawet kilka, różnorodnych butelek alkoholu.

Stylowe torebki na wino

Wręczając wino, najczęściej dla uzupełnienia sięgamy po torebkę prezentową. Obecnie może ona przybierać różne, ciekawe postaci. Standardowe odmiany z papieru różnią się od siebie przeważnie grafiką. Ostrzegamy, iż warto zwrócić na nią uwagę, aby przypadkiem w środku lata nie obdarować kogoś winem opakowanym w torebkę świąteczną.

Bardzo często, standardowe torebki zastępuje się dużo bardziej atrakcyjnymi wizualnie pudełeczkami z kartonu. Co więcej, niektóre firmy oferują możliwość dowolnej personalizacji i zamieszczenia na takowych indywidualnego nadruku. Taka forma prezentu doskonale sprawdzi się na każdej uroczystości, nie zważając na konkretną okazję.

Zdjęcia:

elements.envato.com / FabrikaPhoto 

elements.envato.com / karandaev

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*