Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Młodzi ludzie stojący przed wyborem swojej ścieżki zawodowej powinni myśleć długofalowo. To, co aktualnie jest na topie, za kilka/ kilkanaście lat może już nie być pożądane na rynku pracy. Być może w podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci nasza lista? Poznaj zawody przyszłości, na które wzrośnie zapotrzebowanie w bliższej lub w dalszej perspektywie.
Jak będziemy pracować w przyszłości? Jakie zawody znikną z rynku pracy? Co warto studiować? To pytania, które zadaje sobie wielu ludzi, szczególnie młodych. Tymczasem niełatwo przewidzieć, co wydarzy się za 20 czy 50 lat. Z pewnością żyjemy w czasach, w których ilość spływających informacji może przytłaczać, w których pojawia się niepewność, ale też wiele rzeczy jest zaskakujących.
Zdecydowanie sztuczna inteligencja i robotyzacja kolejnych sfer życia rozwijają się z niebywałą prędkością. Wybierając zawód, należy przede wszystkim przyjrzeć się własnym predyspozycjom i preferencjom, a przy tym uwzględniać realia rynkowe. W tym artykule poznasz zawody, które w przyszłości będą się rozwijać, a które na skutek mechanizacji, będą znikać z rynku.
Zawody przyszłości to przede wszystkim te związane z nowymi technologiami. W tej dziedzinie będą pojawiać się nowe profesje, a aktualne przekształcać i rozwijać. Jakie to stanowiska?
Inne zawody przyszłości to te, związane z ochroną zdrowia:
Kolejna grupa zawodów związana jest z marketingiem i kreacją:
W polskich realiach do zawodów przyszłości można zaliczyć także wszystkie te profesje, w których brakuje wykwalifikowanych pracowników, czyli:
Prognozuje się, że zawody, w których obowiązki są rutynowe i powtarzane zostaną zastąpione maszynami. Dotyczy to przede wszystkim niższych stanowisk niewymagających kwalifikacji, jak również tych, do których wykonywania potrzeba dużej siły fizycznej.
Nic nie wskazuje na to, że rozwój technologii wyhamuje. Bez względu na to czy Twój zawód znalazł się na powyższych listach, czy też nie – musisz przygotować się do zmian i otwierać na technologię. Dodatkowo przyszłość należy do ludzi kreatywnych i innowacyjnych!
Fot.: materiał prasowy Klienta.