Urządzanie kawalerki – jak mądrze wykorzystać przestrzeń?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Urządzanie kawalerki – jak mądrze wykorzystać przestrzeń?
Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Kawalerki dla singli są dzisiaj w modzie. Jak urządzić takie niewielkie wnętrze? Jak mądrze wykorzystać tę przestrzeń? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów i rozwiązań na aranżację kawalerki!

Często mówi się, że małe wnętrza to duże wyzwanie. Jak więc zaaranżować kawalerkę, aby była jednocześnie funkcjonalna oraz przyjemna dla oka?

Podział na strefy

Aranżując kawalerkę największe znaczenie ma rozsądny podział na strefy. Dzięki temu wszystko ma swoje miejsce, a Ty nie będziesz mieć poczucia, że cały dzień spędzasz w jednym pomieszczeniu. Jak to jednak zrobić?

Przede wszystkim należy pamiętać, że w każdej nawet najmniejszej kawalerce musi znaleźć się pięć podstawowych stref, to znaczy przedpokój, kuchnia, jadalnia, część wypoczynkowa oraz łazienka. Jeśli pracujesz z domu lub jeszcze się uczysz, koniecznie zadbaj także o strefę do pracy. Podział na strefy nie oznacza oczywiście konieczności posiadania osobnego pokoju na każdą z nich. Należy jednak uwzględnić każdą ze stref podczas aranżacji jedno lub dwupokojowej kawalerki, aby mieć pewność, że będzie ona wygodna i funkcjonalna.  

Aby stworzyć takie komfortowe strefy, możesz zdecydować się na urządzenie salonu ze strefą sypialnianą oraz z aneksem kuchennym. Możesz też zdecydować się na antresolę, która pozwoli Ci na zaoszczędzenie miejsca i jednocześnie umożliwi wydzielenie osobnej sypialni. 

Jakie meble wybrać do kawalerki?

Jak więc wybrać meble do małego mieszkania, aby mieć pewność, że znajdziesz miejsce na wszystko, czego potrzebujesz?

Salon i sypialnia w jednym

Świetnym rozwiązaniem są przede wszystkim szafy wnękowe oraz systemy przesuwne, które będą Twoim głównym miejscem do przechowywania. Wybierając meble warto postawić także na zestawy mebli modułowych. Ogromne znaczenie w kawalerce ma także wygodna rozkładana kanapa, która będzie jednocześnie pełnić funkcję łóżka. W strefie sypialniano-salonowej świetnie sprawdzą się także stoliki pomocnicze oraz fotele uszaki.  

Aneks kuchenny

Wybierając meble do aneksu kuchennego należy przede wszystkim pamiętać, że muszą pasować one także do wystroju salonu. Świetnym pomysłem będzie tutaj kuchnia w zabudowie. Pamiętaj też, aby stworzyć małą strefę jadalnianą – świetnie sprawdzi się tutaj mały stolik z dwoma krzesłami. Możesz postawić go między strefą salonową a aneksem.

Fot.: Terje Sollie/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*