Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie – jak to działa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie – jak to działa?
Lifestyle

Grupowe ubezpieczenie na życie to rodzaj polisy, w której jedna umowa obejmuje całą grupę osób. Zazwyczaj właścicielem ubezpieczenia jest pracodawca lub podmiot taki jak organizacja pracownicza, a polisa obejmuje pracowników lub członków grupy. Grupowe ubezpieczenie na życie jest często dostarczane jako część pełnego pakietu świadczeń pracowniczych. 

Czy opłaca się uczestniczyć w grupowym ubezpieczeniu na życie?

W większości przypadków koszt ubezpieczenia grupowego jest znacznie niższy niż koszt, jaki pracownicy lub członkowie innej, dowolnej grupy zapłaciliby za podobną ochronę indywidualną. Jeśli więc pracodawca lub inna grupa oferuje klientowi grupowe ubezpieczenie na życie, zazwyczaj po prostu opłaca się z niego skorzystać, zwłaszcza jeśli nie ma się innego ubezpieczenia na życie lub jeśli osobiste ubezpieczenie jest niewystarczające.

Jako właściciel ubezpieczenia, pracodawca lub inny podmiot przechowuje faktyczną polisę, nazywaną najczęściej umową główną. Wszyscy objęci ubezpieczeniem otrzymują zazwyczaj certyfikat ubezpieczeniowy, który służy jako dowód polisy. Warto zauważyć, że podobnie jak w przypadku innych rodzajów polis na życie, grupowe ubezpieczenie pozwala na wybór beneficjenta.

Ubezpieczenie terminowe – jedna z popularniejszych opcji

Ubezpieczenie terminowe jest najpowszechniejszą formą grupowej polisy na życie. Grupowe terminowe ubezpieczenie na życie jest zazwyczaj oferowane w formie rocznego odnawialnego ubezpieczenia terminowego. Jeśli taki pakiet jest oferowany przez pracodawcę, zazwyczaj opłaca większość, a w niektórych przypadkach nawet całość składek. Suma ubezpieczenia jest najczęściej równa wartości jednego lub dwukrotnego rocznego wynagrodzenia.

Przez jaki czas obejmuje grupowe ubezpieczenie terminowe?

Grupowe ubezpieczenie terminowe pozostaje w mocy do momentu rozwiązania stosunku pracy lub do zakończenia określonego okresu ubezpieczenia. Można zamienić ubezpieczenie grupowe na polisę indywidualną – w przypadku odejścia od pracodawcy. Jednak większość osób nie decyduje się na to, ponieważ składki za konwersję są zazwyczaj znacznie wyższe niż składki za porównywalne polisy dostępne dla osób indywidualnych. Zwykle z tej opcji korzystają tylko ci, którzy w przeciwnym razie nie mogą się ubezpieczyć.

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie – na czym polega?

Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie jest propozycją dla osób, które nie są zatrudnione w korporacji. Taki rodzaj polisy to ciekawa opcja dla freelancerów – artystów, copywriterów, dziennikarzy, grafików komputerowych czy programistów. Od standardowego modelu polisy różni się tym, że można je kupić poza miejscem pracy.

Otwarte ubezpieczenie grupowe charakteryzuje się atrakcyjną ceną, a przystąpić do niego mogą osoby, które pracują, na przykład na umowę zlecenie, czy dzieło. 

Gdzie znaleźć ciekawe oferty otwartego ubezpieczenia grupowego na życie?

Ubezpieczenie na życie jest niezwykle ważną kwestią. Aby nabyć polisę o takim charakterze, można przyjrzeć się ofertom najpopularniejszych ubezpieczycieli – Ergo Hestia, czy Generali. Jednak szukając najlepszej propozycji, warto zapoznać się ze szczegółowym rankingiem na http://www.rankingubezpieczennazycie.pl/
Otwarte ubezpieczenie grupowe na życie może być tematem, który wzbudzi w potencjalnym kliencie dużo pytań. Aby znaleźć na nie odpowiedź, warto skorzystać z więcej niż jednego źródła. Podobną wartość, jak zestawienie różnych usługodawców, mają artykuły z cennymi informacjami na temat tego rodzaju polisy. Można je znaleźć na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/otwarte-ubezpieczenie-grupowe-na-zycie-jak-to-dziala/120.html.

Zdjecie główne: KOBU Agency/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*