Sylwestrowy koncert w wirtualnej Katedrze Notre-Dame!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Sylwestrowy koncert w wirtualnej Katedrze Notre-Dame!
Lifestyle

Jeden z najpopularniejszych artystów muzyki elektronicznej wystąpi w 45-minutowym secie w wirtualnie odtworzonej paryskiej katedrze.

Transmitowany na żywo koncert rozpocznie się około godziny 23.25, tak by fani muzycy elektronicznej rozpoczęli Nowy Rok w towarzystwie dźwięków Jean-Michel Jarre’a. Wydarzenie „Welcome to the other side” to bezpłatny, ogólnodostępny, nowoczesny i ekskluzywny koncert. Graficy francuskiego start-upu VRrOOm przygotowali spektakularną scenografię 3D, która przypomina wnętrza zniszczonej w pożarze w 2019 roku Katedry Notre-Dame. Zapis wyjątkowego koncertu będzie dostępny na wszystkich platformach streamingowych 1 stycznia od godziny 15.00.

Jean-Michel Jarre

Francuski kompozytor, producent muzyczny i pionier muzyki elektronicznej to legenda tego gatunku. W swoich występach wykorzystuje nowoczesne technologie, stosuje lasery i iluminacje świetlne, dlatego idealnie wpisuje się w koncept koncertu w wirtualnej katedrze. Jean-Michel Jarre w czasie występu będzie grał w pobliskim paryskim studio, a jego awatar zostanie umieszczony w stworzonej specjalnie przestrzeni Notre-Dame. Na koncertowej set-liście pojawią się utwory z nominowanego do nagrody Grammy albumu „Electronica”.

Fot. Mat Hayward/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*