Na co zwrócić uwagę wybierając lampę kosmetyczną?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Na co zwrócić uwagę wybierając lampę kosmetyczną?
Beauty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szukasz profesjonalnej lampy kosmetycznej do swojego salonu? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby lampa służyła Ci później w pracy przez długi czas.

Dopasuj typ lampy do wykonywanej usługi

Wybór dobrej lampy kosmetycznej nie jest wcale tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Mamy bowiem na rynku różne modele, a każdy z nich może posiadać inne funkcje i parametry. Lampy kosmetyczne to jednak niezbędne wyposażenie gabinetu urody i ich zakup to konieczność. Na co więc zwrócić szczególną uwagę kupując lampę? Przede wszystkim należy ją dopasować do rodzaju wykonywanych usług.

Lampy biurkowe to lampy, które niezbędne będą przy zabiegach manicure. Podczas zabiegu dłonie klientki muszą być dobrze oświetlone, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Dostępne są lampy do manicure z lupą, co bardzo przyda się każdemu, kto wykonuje manicure ze zdobieniami. Dobre powiększenie paznokci ułatwi stworzenie na nich delikatnych wzorków, albo ich przyozdobienie. Sam kształt i wielkość takiej lampy musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby, która wykonuje zabieg. Lampy niezbędne są też przy wykonywaniu makijażu. Najlepiej tutaj sprawdzają się lampy pierścieniowe. Rzucają równomierne światło na całą twarz, zachowując przy tym naturalne kolory, co w makijażu ma olbrzymie znaczenie. Tego typu lampa ułatwi wykonanie makijażu na przykład wtedy, kiedy światło dzienne nie jest wystarczające. Dobre oświetlenie przyda się również podczas zabiegów na brwi, albo podczas przedłużania rzęs. Każdy rodzaj usługi wymaga zastosowania lampy, która jest specjalnie do tego dostosowana.

Wybierz produkt funkcjonalny

Żeby lampa w pełni spełniała swoje zadanie, musi być funkcjonalna. Co to oznacza? Pierwszą funkcją jaka bardzo przyda się podczas wykonywania zabiegu jest możliwość regulacji natężenia światła. Olbrzymie znaczenie ma to zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to światło naturalnie nie jest wystarczające. Dzięki tej funkcji siłę światła dopasujemy do naszych potrzeb. Drugą bardzo ważną funkcją jest możliwość regulacji. W przypadku lamp stojących takich jak chociażby pierścieniowe, ważna będzie regulacja ich wysokości. Z kolei w przypadku lamp biurkowych, regulowane powinno być ramię lampy. Dopasowanie wysokości i kształtu lampy będzie znacząco ułatwiać pracę. Lampy kosmetyczne wyposażone w przydatne funkcje sprawdzą się przez lata.

Wybieraj tylko renomowany sprzęt

Kupując lampy do salonu warto też zwrócić uwagę na ich jakość. Im lepszej jakości urządzenia, tym większa szansa na to, że dłużej posłużą w salonie. Lepszą opcją jest kupienie dobrego sprzętu, który zostanie z nami na dłużej, aniżeli tańszego produktu, który trzeba będzie szybko wymienić na nowy. Wybierajmy więc urządzenia od sprawdzonych sprzedawców, jak chociażby Finefactory.pl. Sklep umożliwia zakup całego wyposażenia do salonu. To wygodne, ponieważ w jednym miejscu można skompletować wszystko co niezbędne. Nie tylko lampy, ale też meble i inne akcesoria.

zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*