Najdroższe motocykle świata

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najdroższe motocykle świata
Technologie

Każdy piękny, każdy wyjątkowy, wysadzany brylantami lub inkrustowany złotem… Produkowane w ilości zaledwie kilku sztuk, wykonane z najlepszych materiałów, z zachowaniem najmniejszych detali, z użyciem najnowszych technologii – oto lista najdroższych motocykli świata.

NCR Macchia Nera

Silnik Ducati, wersja 998R Testastretta o mocy 183 koni mechanicznych. Aby mocno zmniejszyć jego masę, wykorzystano lekkie materiały tj. karbon i tytan. Zastosowano w nim także dodatkowe elementy, m.in. sprzęgło Evoluzione, układ hamulcowy Brembo z MotoGP oraz zawieszenie Ohlins. Jego cena wynosi około 225 tysięcy dolarów, czyli prawie 968 000 złotych.

Lauge Jensen Goldfinger

Co kluczowe w tym pojeździe wychodzi już w nazwie – Goldfinger to chopper pokryty 24-karatowym złotem i 250 diamentami, w którym siedzenie wykonano ze skóry krokodyla. Nie ma ciekawych osiągów i innych motocykli raczej nie dogoni, ale tutaj postawiono na prezencję. Jego aktualna cena to 850 tysięcy dolarów, czyli około 2,5 mln złotych.

NCR M16

Moc jego silnika to 203 konie mechaniczne. Bazę motocykla stanowi MotoGP Ducati Desmosedici RR, przerobiony i ulepszony, utrzymany w ciemnej tonacji. Starano się zadbać o jego jak najmniejszą wagę – ostatecznie zmniejszono ją do 144 kg. Cena? Niektórych zaskoczy, ponieważ to 232 500 dolarów, czyli jakieś 880 600 złotych.

Ecosse-Titanium-Series-FE-Ti-XX

Napędza go silnik o pojemności 2409 cm³, który rozwija moc do 228 koni mechanicznych. Dzięki użyciu lekkich materiałów typu karbon i tytan waga motocykla osiąga 400 kg, a siodło wykonał zakład Berluti (prestiżowa marka m.in. wyrobów skórzanych). Cena za to cudo sięga 300 tysięcy dolarów, czyli prawie 1 138 000 złotych.

Ecosse ES1 Superbike

Technologia tej maszyny przypomina rozwiązania stosowane w samochodach Formuły 1. Prędkość maksymalna to 370 km/h. Podwozie jest bezramkowe, pojazd posiada ultrasprawny elektroniczny układ sterowania. Cena to około 13 000 000 złotych.

Dodge Tomahawk V10 Superbike

Tutaj postawiono na wielkość: potężny, 10-cylindrowy silnik o mocy 507 koni mechanicznych, osiągana prędkość to około… 600 km/h. Za tak doskonałymi parametrami idzie również waga (aż 680 kg). Z ciekawostek: ten motocykl posiada cztery koła, po raz pierwszy pokazano go w 2003 roku; nie tylko wielkość, ale też sama sylwetka jest nietypowa. Wycenia się go na 550 tysięcy dolarów (około 2 084 000 złotych).

Yamaha Roadstar BMS Chopper

Unikatowy i luksusowy, po raz pierwszy zaprezentowany na międzynarodowych targach. Posiada silnik o pojemności 1700 cm³, a jego nadwozie jest pokryte 24-karatowym złotem. Twórcy otrzymali wiele prestiżowych nagród za zaprojektowanie tej maszyny. Jej wartość wynosi około 1 500 000 złotych.

Bucherer, Harleya-Davidsona Blue Edition

To niewątpliwy zwycięzca w tym rankingu. Za produkcję motocykli wziął się nawet Bucherer, szwajcarski producent zegarków i biżuterii. I tak oto w 2018 roku we współpracy z Bündnerbike (warsztat customowych motocykli) zaprezentował Harleya-Davidsona Blue Edition. Z miejsca uznano go za najdroższy motocykl na świecie, a jego wartość wyceniono na 1,79 miliona dolarów (aż strach przeliczać). Charakterystyczny jest jego kolor w odcieniu indygo, który został uzyskany za pomocą specjalnej, owianej tajemnicą techniki. Część elementów została pozłocona oraz wysadzona ponad 360 diamentami.

Harley Davidson Cosmic Starship

A tutaj jeszcze inny Harley. To specjalna wersja zaprezentowana w 2010 roku. Ta maszyna posiada silnik o pojemności 1250 cm³. Charakteryzuje się więc ogromną mocą, a ponadto stanowi prawdziwe cacko pod względem artystycznym, ponieważ zawiera ręcznie wykonane dzieło słynnego artysty – Jacka Armstronga (siostrzeńca Neila Armstronga). W końcu nazwa „Cosmic Starship” do czegoś zobowiązuje, w tym przypadku – jest to V-Rod z 2002 roku, namalowany w stylu Kosmicznego Ekstensjonalizmu. Wartość motocykla szacowana jest na około 3 700 000 złotych.

Zdjęcie główne: Stitch Dias/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*