Niezwykłe chwile w Japonii. Co warto zobaczyć w kraju kwitnącej wiśni?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Niezwykłe chwile w Japonii. Co warto zobaczyć w kraju kwitnącej wiśni?
Podróże

Niezależnie od tego, czy podczas podróży stawiasz na zwiedzanie metropolii, czy wolisz spędzać czas w otoczeniu przyrody — urlop spędzony w Japonii z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Kiedy najlepiej pojechać do Japonii?

Zanim zaczniesz planować listę miejsc do zobaczenia w Japonii, przemyśl termin wycieczki. W przewodnikach można znaleźć informację, że najlepszy czas na podróż to wiosna (marzec-maj) oraz jesień (wrzesień-listopad). Terminy te związane są z niewielką ilością opadów w tych miesiącach oraz optymalną do zwiedzania temperaturą. 

Co jest ciekawego w Japonii?

Japonia to swoisty miks atrakcji turystycznych! Wielkie metropolie, ogromne dziedzictwo kulturowe (w tym obiekty wpisane na listę UNESCO), a nawet górskie krajobrazy. To z pewnością kraj, który zaskakuje każdego, kto zdecyduje się do niego przyjechać. Doskonałym przykładem jest Tokio, które wzbudza zdziwienie w turystach odwiedzających to miasto po raz pierwszy. Większość osób spodziewa się nowoczesnego miasta, a widzi architektoniczny zamęt rodem z lat 80.

Mimo wszystko warto odwiedzić to miasto choćby po to, by udać się na taras widokowy Tokyo Sky Tree. Budynek ten mierzy 634 metry i jest drugim co do wysokości budynkiem na świecie. Z tarasów widokowych Tokyo Sky Tree jest doskonały widok na panoramę metropolii, wybrzeże, a także na górę, która jest jednym z symboli Japonii — Fuji.

Co zobaczyć w Japonii?

Warto udać się do Matsumoto by podziwiać widoki. To niewielkie miasteczko otoczone jest przez góry i znajduje się w nim jeden z najważniejszych japońskich zamków, który został wzniesiony w XVI wieku. W niewielkiej odległości (ok. 30 km) od Matsumoto znajduje się szlak Nakasendo, który zdecydowanie warto wejść! Szlak prowadzi przez góry wysokie, ale też przez lasy i niewielkie wioski. Warto też zobaczyć znajdujący się w pobliżu szlaku Ontake-san, czyli drugi najwyższy czynny wulkan w Japonii.

Poznaj japońską kulturę w Kioto!

Niezwykle popularny wśród turystów cel podróży. Co roku miasto to odwiedzają miliony turystów. Mimo sporego ruchu turystycznego warto odwiedzić Kioto. W tej dawnej siedzibie cesarza znajduje się kilkaset świątyń i chramów. Znajdziesz tam też liczne muzea, rozległe parki czy wspaniałe japońskie ogrody. W Kioto znajduje się kilka ogromnych kompleksów buddyjskich, którym wspaniałości dodają arcydzieła architektury drewnianej oraz rozległe i piękne ogrody. Kioto uznawane jest za kolebkę japońskiej kultury, dlatego polecamy odwiedzenie go przez wszystkie osoby, które fascynują się historią i tradycją tego kraju.

Sushi bar — kulinarna strona podróży

Podróż do Japonii to nie tylko zwiedzanie ciekawych miast, wędrówki górskimi szlakami czy odwiedzanie miejsc związanych z bogatą kulturą tego kraju. Podróż do Japonii to też mnóstwo nowych doświadczeń kulinarnych! Będąc w tym kraju, z pewnością warto wybrać się do tradycyjnego sushi baru, gdzie potrawa ta może np. pływać w drewnianych łódeczkach. To niesamowite doświadczenie kulinarne z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem podróży do Japonii.

Zdj. główne: JJ Ying/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*