Planuj i kontroluj każdy dzień dzięki tym aplikacjom

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Planuj i kontroluj każdy dzień dzięki tym aplikacjom
Technologie

Rytm codziennego życia jest uzależniony od ogromnej liczby czynników. Teoretycznie im więcej zobowiązań, tym większe ryzyko, że nie wszystko uda się realizować zgodnie z planem. Na szczęście tylko w teorii. Dużo zyskasz dzięki konsekwentnemu trzymaniu się przemyślanych założeń. A żeby mieć realną kontrolę nad sobą w czasie, warto poznać funkcjonalność kilku poniższych aplikacji mobilnych.

Trello

Jedną z najbardziej uniwersalnych aplikacji mobilnych (i narzędzi z powodzeniem używanych w wersji desktopowej) jest Trello. Podstawowa jej funkcja polega na tworzeniu kart z zadaniami, co odpowiada niejako przypinaniu karteczek do tablicy w prawdziwym świecie. Do każdej karty można przyporządkować odpowiednie etykiety, dodać załączniki, treść czy komentarze. Wybrane lub wszystkie tablice możesz współdzielić z innymi użytkownikami, rozdzielając np. zadania związane z życiem prywatnym i zawodowym.

Google Keep

Wiele z bezpłatnych narzędzi Google w mniejszym lub większym stopniu odpowiada tematyce tego artykułu. Na szczególną uwagę zasługuje pozornie jedna z najprostszych, ale jakże przydatnych aplikacji, czyli Keep.

Najprościej mówiąc, to program do tworzenia szybkich list. A że do swojego konta Google masz dostęp na różnych urządzeniach – od smartfona po laptop – Twoje listy są zawsze przy Tobie, w chmurze. Koniec z rozproszonymi zapiskami na papierze czy notatkami przypisanymi do jednego urządzenia. Google Keep automatycznie synchronizuje się bowiem z Dyskiem Google.

W aplikacji możesz np. tworzyć listy linków z artykułami, które chcesz przeczytać później. Przykładowo, interesuje Cię nowa marka na rynku sieci komórkowych – Otvarta, ale w tym momencie nie masz chwili na lekturę recenzji na stronie https://komorkomat.pl/otvarta-recenzja/. Wystarczy, że skopiujesz ten link do Google Keep, a zawsze, kiedy będziesz mieć czas, jednym kliknięciem uzyskasz do niego dostęp. Podobnie jeśli chodzi o istotne zdjęcia czy notatki tekstowe oraz głosowe.

Metoda Pomodoro – wiele aplikacji

Wśród osób, które z racji wykonywanego zawodu muszą szczególnie kontrolować zarządzanie sobą w czasie, relatywnie dużą popularnością cieszy się metoda Pomodoro. To technika dzielenia zadań w taki sposób, aby pracować nad nimi nieprzerwanie w 25-minutowych cyklach. Po 25 minutach nieustannej koncentracji na zadaniu należy zrobić 5-minutową przerwę. To działa! Ważne jednak, żeby dysponować minutnikiem. Do tego zadania poleca się wiele aplikacji, a wśród nich m.in.:

  • Focus To-Do,
  • Forest,
  • Pomotodo,
  • Focus Booster,
  • Focus Keeper,
  • Clockwork Tomato.

Kalendarz Google

Skoro i tak korzystasz z wielu narzędzi Google i posiadasz konto Gmailowe, zaprzyjaźnij się z kalendarzem od Google. Możesz skonfigurować go ściśle według własnych potrzeb, wyznaczając rytm dnia, tygodnia czy miesiąca. To od Ciebie zależy, jakie dodasz sobie cele, przypomnienia, wydarzenia czy zadania. Możesz współdzielić je z innymi użytkownikami. Wszystko z poziomu laptopa, komputera stacjonarnego czy smartfona. Bez żadnych opłat, bez rozbudowanej, a przez to skomplikowanej fukcjonalności. Proste narzędzie do nadzwyczajnie dobrego planowania dnia.

Podsumowanie

Lista przydatnych narzędzi do zarządzania sobą w czasie zdaje się niewyczerpana, ponieważ nieustannie pojawiają się nowe apki ze sporym potencjałem. To indywidualna sprawa, które programy rzeczywiście ułatwią Ci wydajną pracę czy mieszczenie się w deadline’ach. Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na komorkomat.pl.

Fot. Zan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*