Sposoby gwiazd na zachowanie szczupłej sylwetki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Sposoby gwiazd na zachowanie szczupłej sylwetki
Lifestyle

Diety cud podobno nie istnieją, a jednak mnóstwo celebrytów gubi nieco ciałka, często w bardzo krótkim czasie. Oglądając zdjęcia odchudzonych gwiazd, myślisz sobie, że przy takim bogactwie to nic trudnego.

Jednak okazuje się, że to nie pieniądze są wyznacznikiem. Czasem kilka zmian w żywieniu potrafi zdziałać cuda. Dieta gwiazd dla każdego znaczy coś innego. Sprawdź, jak chudną najsłynniejsi celebryci.

Dieta SIRT, czyli tajemnicze sirtuiny

Jakiś czas temu media obiegły zdjęcia Adele, na których naprawdę trudno było ją poznać. Odchudzona o dobre 40 kilogramów piosenkarka nie dość, że zachwyciła figurą cały świat, to jeszcze wyraźnie odmłodniała i sprytnie ominęła efekt jojo. 

To wszystko za sprawą bardzo popularnej obecnie diety SIRT. Fenomen diety polega na włączeniu do jadłospisu produktów aktywujących sirtuiny, czyli enzymy opóźniające proces starzenia. Sirtuiny mają jeszcze jeden sekret – ich aktywacja sprzyja deficytowi kalorycznemu. Czteroetapowa dieta oparta jest na warzywach zielonych mających właściwości antyoksydacyjne, uzupełnionych włączonymi do jadłospisu owocami i orzechami. Naprawdę potrafi zdziałać cuda.

Fot. Will Heath/NBCUniversal/Getty Images

Dieta 5:2 – jesz, co chcesz, ale w oknach czasowych

Kto by nie chciał jeść do woli i chudnąć? To marzenie wszystkich łasuchów da się zrealizować, ale pod pewnymi warunkami. Jennifer Lopez, przyznająca się do stosowania diety 5:2, jest doskonałym przykładem, że w tym szaleństwie jest metoda.

Dieta ma niezwykle proste zasady, a mianowicie przez 5 dni w tygodniu jesz ulubione posiłki, a przez 2 dni w tygodniu ograniczasz spożywane jedzenie do max. 500 kcal, czyli około 1/4 zapotrzebowania kalorycznego. W dni postne spożywasz tylko śniadanie i kolację z 12-godzinną przerwą, przy czym posiłki powinny zawierać produkty białkowe oraz te bogate w błonnik i o niskim indeksie glikemicznym. Czym są te 2 dni głodówki, kiedy w perspektywie masz 5 dni braku jakiejkolwiek diety?

Dieta pudełkowa – dla zabieganych

Jaka jest ulubiona dieta celebrytów? Taka, której przygotowanie zajmuje niewiele czasu. Kasia Cichopek oraz Agata Młynarska z pewnością potwierdzą, że dieta przez nie stosowana ogranicza się tylko do podgrzania potraw. Jak to możliwe? 

Kluczem do sukcesu jest skomponowanie jadłospisu redukcyjnego przez wykwalifikowanych dietetyków i przygotowanie posiłków przez doświadczonych kucharzy. Mowa tu o bardzo popularnej wśród zabieganych gwiazd diecie pudełkowej.

Kurier dostarcza w godzinach porannych gotowe posiłki na cały dzień, a Twoja rola polega tylko na zjedzeniu ich o stałej porze. Banalnie proste i skuteczne.

Dieta alkaliczna dla zmotywowanych

To dieta dla osób mających ogromną motywację do schudnięcia, którym nie przeszkadzają ograniczenia. Niewątpliwie Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow czy Victoria Beckham mają taką motywację – muszą wyglądać zjawiskowo zawsze i wszędzie.

Dieta oparta na odkwaszeniu korzystnie wpływa na przywrócenie organizmowi bilansu kwasowo-zasadowego, ale charakteryzuje się bardzo restrykcyjnym wykluczeniem z menu produktów zakwaszających, czyli kawy, alkoholu, jajek, produktów pochodzenia zwierzęcego czy zbóż. Owoce, warzywa, orzechy, oraz grzyby są podstawą. Cóż, czego się nie robi dla pięknej figury. Dasz radę?

Fot. Leon Bennett/Getty Images Entertainment/Getty Images

Dieta glikemiczna – zdrowe odchudzanie

Czy możesz schudnąć zdrowo 5 kilogramów miesięcznie? Oczywiście, że możesz. Ewa Farna z pewnością potwierdzi, że dieta niskoglikemiczna pozwala schudnąć szybko i zdrowo. Tajemnica tkwi w produktach o niskim IG, które powodują najmniejszy wzrost poziomu cukru we krwi.

Podstawą menu są pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, nasiona strączkowe, owoce, oraz grzyby, jednak alkohol, białe pieczywo i słodycze nie są całkowicie wykluczone, a jedynie ograniczone. Taka dieta to czysta przyjemność!

Zdjęcie główne: Theo Wargo/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*