Sypialnia glamour – jak ją urządzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sypialnia glamour – jak ją urządzić?
Architektura & design

Styl glamour należy do najpopularniejszych trendów wśród projektantów i dekoratorów wnętrz. Jest on również często wybierany przez tych, którzy samodzielnie urządzają swoje mieszkanie. W tym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować sypialnię w stylu glamour, aby efekt był zdumiewający. 

O czym nie możesz zapomnieć podczas urządzania sypialni glamour?

Gdy decydujemy się na urządzenie sypialni w stylu glamour, musimy skupić się na połączeniu ze sobą tego, co na pierwszy rzut oka nie powinno zostać razem zestawione. W sypialni takiej królować będą kontrasty, nie tylko te związane z kolorem ścian. Glamour to rodzaj stylu przeciwstawiający się minimalizmowi, co za tym idzie, dominować w nim będą blask i przepych. 

Kolorystyka nie jest bez znaczenia

Urządzenie sypialni w stylu glamour będzie wymagało pewnego przemyślenia. Mimo wspomnianego wcześniej kontrastu należy uważać, aby nie przesadzić. Planując dobór mebli i dodatków, najpierw skup się na kolorystyce ścian. Tego typu pomieszczenia będą się dobrze prezentowały w odcieniach intensywnej czerwieni czy fioletu, ale ze względu na to, że urządzamy sypialnię, która ma służyć odpoczynkowi, warto kolory delikatnie stonować. Ponadto dobrym pomysłem będzie zachowanie matowej kolorystyki, która będzie odpowiednim tłem dla mebli i dodatków. 

Czas na wybór dodatków – jakie będą najlepsze?

Podczas aranżacji sypialni w stylu glamour warto zadbać o wszystkie drobnostki. Nie ma tu miejsca na żaden przypadkowy element. Całość powinna być dokładnie zaplanowana oraz spójna. Świetnym krokiem będzie na przykład połączenie nowoczesnego łóżka i starych mebli lub zestawienie współczesnej tapety z przypominającym antyk lustrem. Nie zapominaj o złotych lub srebrnych dodatkach, ponieważ są one wizytówką stylu glamour. 

Niech luksus będzie tym, co cechuje Twoją sypialnię

W sypialni w stylu glamour musisz czuć się luksusowo. W tym celu wnętrze to należy wyposażyć w meble i dodatki o wysokim połysku. Świetnym materiałem do tego celu może okazać się kamień – kamienne płyty na podłodze lub ścianie idealnie będą się komponowały z ekstrawagancją pomieszczenia. Wybierając tkaniny, postaw na jedwab, satynę lub atłas. Do tego wystarczy poszukać stylowej lampy – i gotowe! Sypialnia glamour, jakiej niejedna osoba Ci pozazdrości!

Pamiętaj o umiarze!

W wirze dekoracji i przygotowań bardzo łatwo stracić głowę i dać ponieść się emocjom. Ten stan nie sprzyja aranżacjom w stylu glamour, ponieważ te – mimo tego, że ekstrawaganckie – nie znoszą przesady. Nadmierny kontrast oraz zbyt duża liczba wykorzystanych kolorów sprawią, że wnętrze stanie się przytłaczające. Pamiętaj więc o umiarze oraz elegancji. Warto też swoje decyzje konsultować z innymi osobami, które obiektywnie spojrzą na pomieszczenie.

Zdj. główne: Kenny Eliason/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*