Szukasz pomysłu na city break? Oto 7 miejsc w Europie idealnych na weekendowy wyjazd

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szukasz pomysłu na city break? Oto 7 miejsc w Europie idealnych na weekendowy wyjazd
Lifestyle

City break to nic innego jak krótki wypad do jednego z największych miast w Europie, najczęściej trwający przez weekend. Ma on swoje ekonomiczne i czasowe zalety. 

Nie obciąża portfela i jest skierowany do ludzi, którzy mają mało czasu na podróże. Na szczęście biura podróży wyszły temu naprzeciw, przygotowując ciekawe oferty. Oto 7 miejsc w Europie na idealny city break.

Hiszpański weekend

Lecimy do Barcelony! To miasto wie, jak dogodzić turystom, w końcu jest międzynarodowym centrum turystycznym. Szczególnym udogodnieniem dla turystów jest Barcelona Card. Kosztuje ona 30 euro i dzięki niej przez trzy dni zyskujemy dostęp do bezpłatnych przejazdów po mieście, odwiedzin niektórych zabytków oraz zniżek na restauracje i muzea. 

Od miejsc do zwiedzania może zatrząść się w głowie, zaczynając do symbolu miasta, czyli Sagrada Familia, secesyjnego kościoła, przez zabytkowe, ozdobne budynki, aż w końcu na jednej z plaż miejskich kończąc. 

Blisko granicy 

Ci, którzy raz byli w Pradze, nie zapomną tego nigdy. Stolica Czech kusi urokiem zamku Hradczany, dzielnicą Malá Strana, pełną zabytkowych kościołów, ogrodów oraz pałaców, czy klimatyczną atmosferą starego miasta. Do Pragi łatwo dotrzeć zarówno samolotem, jak i samochodem i pociągiem.

Miłośnicy city break docenią takie udogodnienia, jak niskie ceny w restauracjach i sklepach. Kolejną zaletą jest język. Polak z Czechem zawsze się dogada!  

Tajemnicze Londinium 

Stateczny Big Ben, Pałac Buckingham, zgiełk City czy spokój Tamizy – Londyn oferuje wiele odcieni swojego uroku. Ma połączenie lotnicze z każdym większym miastem w Polsce. Jeżeli nie chcemy wydawać dużych sum na jedzenie, warto przywieźć swoje z kraju. Można też odwiedzić znane wszystkim markety Tesco. Turyści docenią możliwość skorzystania z wielu darmowych atrakcji, które oferuje miasto.

Spokojne Wilno 

Znajdujące się blisko granicy w Polską Wilno jest idealne na weekendowy wypad. Łatwo się je zwiedza dzięki spokojnej i bezpiecznej atmosferze. Można dostać się tam w łatwy sposób samochodem lub pociągiem, aby następnie ulec urokowi Starego Miasta, ulokowanego przez samego króla Władysława Jagiełłę.

Lwów wita

Odwiedzający Lwów turyści szybko docenią niskie ceny w sklepach czy restauracjach. Lwów to kolejne miasto, do którego łatwo dostać się z Polski za pomocą wielu połączeń, by następnie zatracić się w świecie jego zabytków oraz atrakcji. 

Paryskie niebo 

Paryż oferuje tanie jedzenie i wiele atrakcji turystycznych. Każdy musi odwiedzić choć raz w życiu Mona Lisę w Luwrze! A dzięki karcie Paris Pass zyskujemy również dostęp do reszty 55 muzeów w mieście, darmowej komunikacji miejskiej oraz wielu ciekawych zniżek.

Nad modrym Dunajem

Ostatnie dobre miejsce na city break w naszym zestawieniu to stolica Węgier, czyli Budapeszt. Czeka nas tam moc atrakcji oraz niskie ceny, a przede wszystkim wiele wspaniałych zabytków, w tym słynny gmach Parlamentu nad Dunajem lub słynne mosty jak nawiązujący do paryskiej architektury Most Małgorzaty czy Most Łańcuchowy, świadek bogatej historii miasta.

Zdjęcie główne: Lina Kivaka/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*