Akcesoria do iPada – trzy niezbędniki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria do iPada – trzy niezbędniki
Technologie

Artykuł sponsorowany

Kupiłeś pierwszego iPada i nie wiesz, co do niego dokupić? Zastanawiasz się, które dodatki są funkcjonalne? Poniżej wskazujemy kilka ciekawych gadżetów.

Na rynku istnieje wiele akcesoriów, które pomagają w codziennym użytkowaniu iPada. Użytkownicy chętnie sięgają po: rysiki, klawiatury, szkła hartowane. Między innymi dlatego, że umilają klientom korzystanie ze sprzętu. Skupimy się na trzech propozycjach, które swoją funkcjonalnością poprawiają jakość użytkowania sprzętu Apple.

Szkło hartowane 

Przede wszystkim należy zadbać o ochronę sprzętu od zewnątrz. Jeżeli iPad posiada szkło hartowane, jego ekran jest lepiej zabezpieczony przed zarysowaniami oraz pęknięciem. Najlepszym rodzajem będzie 9H, najwyższy z oferowanych na rynku. Produkt ten zabezpiecza tablet przed mechanicznymi uszkodzeniami. Zamontowanie ochrony może zająć trochę czasu, ale nie jest ono skomplikowane i każdy da radę to zrobić. Zainstalowane zabezpieczenie wciąż nasyca obraz i oferuje błyszczące kolory, a nie tak, jak w przypadku folii – zniekształca widok do chropowatej struktury, co w upalne dni daje przeciętny efekt, gdyż nie widzisz dokładnie ekranu. Przykładowe oferty dobrej jakości szkieł hartowanych znajdziesz w jednym z internetowych sklepów na https://etuitab.pl/szkla-hartowane.

fot. Marek Levak/Pexels

Klawiatura 

Tablet służy nie tylko rozrywce, ale także pracy, dlatego ważne jest sprawne korzystanie z urządzenia. Funkcja dotykowego ekranu jest istotna, ale miej na uwadze, że ułatwieniem jest też posiadanie podłączonej klawiatury. Dzięki niej za pomocą skrótów klawiszowych o wiele szybciej wykonasz zadania. Przy wyborze zdecyduj się na model, który nie jest śliski, głośny oraz daje duży komfort użytkowania.

Dlaczego właśnie to akcesorium? Przede wszystkim dzięki niej możesz w łatwy sposób stworzyć z iPada swój własny laptop. Klawiatura w połączeniu z etui może pełnić rolę podpórki, ułatwiającej korzystanie z nich. Dodatkowym atutem są podświetlane klawisze, które ułatwią pracę w godzinach wieczornych czy w nocy. Przykłady nowoczesnych urządzeń tego rodzaju znajdziesz na  https://etuitab.pl/klawiatury-do-tabletow.

Apple Pencil 

Rysik to coś, co w akcesorium (m.in.: szkło hartowane, ładowarka, etui) powinno się znaleźć. Jest niezastąpioną pomocą, jeśli w Twojej codziennej pracy tworzysz grafikę, szkice lub obrazy.  Zwróć uwagę czy dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się, ani nie podrażnia skóry przy dłuższym użytkowaniu. Sprzęt ten można porównać do myszki w laptopie. Apple Pencil jest wygodniejszy oraz jest dokładniejszy niż ruch naszej dłoni. Gadżet wyróżnia się takimi atutami, jak czułość nacisku i przechyłu, małe opóźnienie (zaledwie 9 ms), duża precyzja. Bardzo przydatną funkcją w rysiku są gesty. Dwukrotne naciśnięcie skutkuje szybkim i natychmiastowym przełączeniem między aplikacjami np. narzędzie pióra i gumki. Kluczowym atutem jest fakt, że urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi programami oferowanymi przez Apple, a także z innymi, które oferują pisanie, rysowanie i szkicowanie. Nie musisz się martwić, że program nie będzie działać z rysikiem. Twórcy zadbali o pełną synchronizację.  

Trzy wyżej omówione gadżety pomogą Ci w codziennym użytkowaniu tabletu. Pamiętaj, aby wybierać produkty dobrej jakości od renomowanych producentów – wtedy masz pewność, że z zakupionych rzeczy będziesz mógł z powodzeniem korzystać przez wiele czas. Wspomniane dodatki oferują specjalistyczne sklepy, takie jak etuitab.pl, gdzie znajdziesz szereg nowoczesnych niezbędników, które urozmaicą, a także ochronią Twój sprzęt.  

Fot. Leone Venter/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*