Mikrodermabrazja diamentowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Mikrodermabrazja diamentowa – dlaczego warto z niej korzystać?
Beauty

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów mających na celu utrzymanie pięknej skóry. Jednym z popularnych jest mikrodermabrazja diamentowa. Jest to peeling mechaniczny lub mikroodnawianie skóry za pomocą specjalnego urządzenia z diamentową nasadką. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto z niego skorzystać? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć. 

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to rodzaj peelingu mechanicznego, w wyniku którego uruchamiana jest produkcja kolagenu i elastyny ​​w organizmie, regenerowane są nowe komórki, co przyczynia się do zaniku drobnych zmarszczek i odmłodzenia skóry.

W przeciwieństwie do podobnych zabiegów twarzy, takich jak dermabrazja czy peeling laserowy, mikrodermabrazja diamentowa oddziałuje tylko na powierzchniowe warstwy skóry (w ten sposób przypomina ultradźwiękowe czyszczenie twarzy, ale jest skuteczniejsza i daje lepsze efekty). Dzięki temu nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie skóry przed zabiegiem. 

Korzyści płynące z oczyszczenia skóry z jej zrogowaciałej górnej warstwy nie budzą wątpliwości. Oprócz stymulacji odnowy skóry mikrodermabrazja diamentowa pomaga pozbyć się takich niedoskonałości jak nierówności, plamy starcze, rozszerzone pory, zaskórniki, drobne blizny i rozstępy. Po zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna, nabiera jednolitego i pięknego koloru. Najczęściej zabieg stosowany jest w celu odmłodzenia i zlikwidowania drobnych niedoskonałości skóry twarzy, szyi i dekoltu. Jednak mikrodermabrazja diamentowa daje doskonałe rezultaty na każdym obszarze skóry, na którym występują rozstępy lub inne wskazania do stosowania.

Ta metoda oczyszczania skóry jest praktycznie bezbolesna, a okres rekonwalescencji bardzo krótki: skóra sama wraca do normalności, bez użycia jakichkolwiek środków, po 3–4 godzinach. Do tego typu peelingu mechanicznego stosuje się specjalny aparat lub nasadkę diamentową. Podczas zabiegu powierzchnia dyszy ślizga się po skórze, na którą działa nasadka diamentowa, wywierając nacisk mechaniczny. Dzięki sile tarcia i naciskowi małych cząstek skóra jest delikatnie oczyszczana z martwych komórek. 

 Sofia Zhuravetc/Adobe Stock

Wskazania do wykonania zabiegu

Najczęstszymi powodami wykonywania zabiegu są:

  • obecność drobnych i głębokich zmarszczek;
  • niezdrowy kolor skóry;
  • plamy starcze;
  • zaskórniki, rozszerzone pory;
  • trądzik i jego konsekwencje;
  • blizny;
  • tatuaże;
  • rozstępy;
  • cellulit.

Mikrodermabrazja diamentowa nie rozwiąże wszystkich tych problemów, ale po kilku zabiegach te niedoskonałości skóry staną się mniej widoczne.

Zabieg ten stymuluje odnowę komórek naskórka, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Po każdym takim zabiegu Twoja twarz będzie lśniła młodością i świeżością. Regularnie powtarzane zabiegi mikrodermabrazji spowalniają procesy starzenia i uniemożliwiają określenie dokładnego wieku osoby. Dla wielu kobiet z pewnością będzie to wielka zaleta.

Jak osiągnąć maksymalny efekt?

Aby uzyskać trwały efekt, mikrodermabrazję skóry twarzy należy wykonać więcej niż raz lub dwa razy. Najlepiej przejść cały cykl zabiegów i od czasu do czasu je powtarzać. W ten sposób utrzymasz skórę jędrną i zdrową przez długi czas. 

Tylko specjalista może określić liczbę i częstotliwość zabiegów, nie zapominaj o tym. Dlatego przed wykonaniem pierwszej sesji mikrodermabrazji koniecznie skonsultuj się z certyfikowanym kosmetologiem. Pomoże Ci to uniknąć niepożądanych konsekwencji i jak najszybciej osiągnąć swój cel. Nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji skóry po zabiegu. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu dermabrazji diamentowej

Nie zawsze można wykonać ten zabieg, przeciwskazania obejmują:

  • zaostrzone stany chorób skóry;
  • obecność znamion, blizn keloidowych;
  • zaostrzenie chorób przewlekłych;
  • cukrzycę;
  • choroby onkologiczne;
  • ciążę i laktację.

fot. Friends Stock/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*