Bezpieczne place zabaw dla dzieci z atestem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Bezpieczne place zabaw dla dzieci z atestem

Stephen Andrews/unsplash.com

Bez kategorii

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiosna, lato i ciepła jesień sprzyja możliwości częstszego przebywania na dworze. Po mroźnej zimie wielu rodziców chętnie zabiera swoje dzieci na spacer do parku, na place zabaw. Dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach także korzystają z pięknych dni, aby dotlenić się na dworze. Częstym celem ich wyjść są place zabaw, które powinny stać się bezpieczną strefą zabawy, gdzie będzie można spędzać dużą ilość czasu razem z rówieśnikami.

Atestowane urządzenia na plac zabaw

Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem bezpieczny plac zabaw? Dla niektórych oznacza to baczne pilnowanie brykających dzieci pod opieką osoby dorosłej, która będzie czuwała nad tym, aby żadna osoba nie zrobiła sobie krzywdy. Najważniejszą kwestią są jednak atestowane urządzenia na plac zabaw, które można obejrzeć m.in. na https://www.avisplacezabaw.pl/. Na placu zabaw dla dzieci nie mogą znajdować się urządzenia, które nie posiadają stosownych atestów bezpieczeństwa. Muszą one spełniać wymogi norm prawnych zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom. Dają one pewność stabilności, wytrzymałości i wykorzystania najwyższej klasy materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla dzieci oraz dorosłych. Takie atesty to także gwarancja, że będzie można ze wszystkich urządzeń korzystać przez długi czas.

Ruch to zdrowie

Przeglądając ofertę urządzeń przeznaczonych na plac zabaw dla dzieci można mieć nie lada dylemat odnośnie tego co wybrać. Jest tego tak dużo. Warto spojrzeć na te zabawki, które będą w stanie zapewnić dzieciom w różnym wieku, dużo ruchu. Mogą to być np. drabinki i ścianki wspinaczkowe, które cieszą się dużą popularnością i nie brakuje chętnych osób do korzystania z nich. Najwięcej takich urządzeń dedykowanych jest dla starszych dzieci. Aczkolwiek, znajdą się również takie ścianki wspinaczkowe, które świetnie będą sprawdzać się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Ścianki i drabinki polecane są z tego względu, że pozytywnie wpływają na rozwój mięśni i rozwój siły.

Co by to było gdyby nie piaskownica

Nawet najbardziej ruchliwe dzieci, które kochają bieganie za piłką, jazdę na rowerze lub inne aktywności, nie wyobrażają sobie placu zabaw bez piaskownicy. Zawsze znajdzie się te kilka dodatkowych minut na to, aby chwycić za łopatkę i wiaderko, dzięki czemu będzie można wybudować zamek z piasku jak na plaży nad morzem. Zabawa w piaskownicy daje ogrom radości i pozwala na chwilę wytchnienia. Szczególnie rodzicom, którzy nie muszą wciąż uważać na to, gdzie aktualnie biega ich dziecko. Mogą razem z nim wybudować coś w piasku lub usiąść na ławce znajdującej się obok. Zabawa w piasku pozwala na rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie umiejętności manualnych oraz koordynację ruchów na linii ok-ręka.

Domki na placu zabaw dla dzieci

Wiele osób ma je w swoich ogrodach, ale goszczą one także coraz częściej na ogólnodostępnych placach zabaw dla dzieci. Mowa tutaj o domkach dla dzieci, które należą do grupy zabawek tematycznych, jakie również wspaniale rozwijają wyobraźnię dzieci. To one pozwalają na to, aby maluchy mogły naśladować swoich rodziców i odgrywać różne role. Zabawa w dom jest interesująca dla dzieci kilkuletnich oraz dla tych nieco starszych, którzy mogą chodzić już do szkoły podstawowej. Domki dla dzieci muszą mieć odpowiednie rozmiary, aby przynajmniej dwójka dzieci zawsze była w stanie się do nich zmieścić.

To tylko kilka przykładowych urządzeń, które można zaoferować dzieciom na ogólnodostępnych placach zabaw i tych dedykowanych dla określonych grup dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*