40. urodziny – jak wybrać prezent, który zostanie dobrze zapamiętany

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
40. urodziny – jak wybrać prezent, który zostanie dobrze zapamiętany
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chyba wszyscy zgodzą się, że prezent na okrągłe urodziny powinien zapadać w pamięć. Świętowanie wejścia w kolejną dekadę życia to przełomowy moment i dlatego musi on zostać odpowiednio uczczony. Nikt nie chce zatem poprzestawać na alkoholu i czekoladkach. Zamiast tego poszukujemy nietuzinkowych prezentów, które wywrą wrażenie na solenizancie. Jak jednak wybrać ten jeden, najwłaściwszy? Na to pytanie odpowiedzą poniższe wskazówki.

Zapodaj klasykę w nieoczywistym wydaniu

Po czterdziestu przeżytych latach trudno oczekiwać, że prezent na urodziny może jeszcze zaskoczyć. Tymczasem jest to w pełni wykonalne. Nawet najklasyczniejsze upominki można przekształcić w taki sposób, żeby wprawiły solenizanta w zdumienie. Oczywiście pozytywne.

Przygotowując się do imprezy, warto poddać odświeżeniu klasyczny masaż i dodać do niego nieoczekiwany element w postaci… gorących kamieni. Zabieg taki oferują najlepsze salony w całym kraju. Do jego zalet należą egzotyczny charakter i wspaniałe rezultaty. Wykorzystane podczas sesji skały bazaltowe pochodzenia wulkanicznego rozmieszczane są wzdłuż ciała. Mają one dotykać punktów energetycznych. Następnie są przesuwane po skórze, by pobudzić krążenie i przynieść zmysłom ukojenie. Gładkość kamieni oraz użycie specjalnych olejków sprawiają, że gorące obiekty z łatwością przemieszczają się po powierzchni, nie czyniąc żadnych zadrapań czy uszkodzeń. Masaż taki rozluźnia mięśnie i działa przeciwzapalnie. Pojedyncza sesja pozwala wzmocnić odporność organizmu, zredukować cellulit oraz przyspiesza metabolizm. Zapewnia więc wszystko to, czego może potrzebować czterdziestolatek.

Postaw na mocny akcent

Solenizanta można zaskoczyć na różne sposoby. Zawsze w takim wypadku sprawdzi się ekstremalna rozrywka, która przypomni obdarowanemu, że jego życie to nie tylko dom i praca. Tym, co wzbudzi w jubilacie prawdziwe, silne emocje, jest między innymi lot szybowcem. Statek powietrzny wystartuje za pomocą specjalnej wyciągarki, a następnie wzbije się w przestworza. Nad stabilizacją maszyny czuwać będzie profesjonalny pilot. Z kolei obdarowany jako pasażer będzie mógł cieszyć się nieziemskimi widokami oraz samym faktem przebywania na znacznej wysokości. Szybowiec utrzymuje się na poziomie około 400 metrów nad ziemią, zaś sam lot trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od wybranego wariantu oraz warunków pogodowych.

Jeśli samo grzanie miejsca pasażera samolotu to dla solenizanta za mało, istnieje szansa na poprowadzenie takiej maszyny w symulatorze. Taki prezent spodoba się czterdziestolatkom marzącym w dzieciństwie o karierze pilota. Wsiądą oni do odpowiednio zaaranżowanej kabiny, a następnie przetestują swoje umiejętności w sterowaniu powietrznym statkiem. Do wyboru będą mieli różne warianty trasy oraz warunków pogodowych. Podczas symulacji również obecny jest instruktor, który wytłumaczy, jak wykorzystywać panel dostępny w kokpicie. Tamtejsza konsola liczy ponad pół tysiąca przełączników oraz kilkaset kontrolek, więc uczestnik będzie musiał poważnie skupić się na swoim zadaniu, by zakończyć lot sukcesem.

Połącz emocje z luksusem

Niezależnie czy ktoś na co dzień porusza się pieszo, tramwajem, czy lata do pracy helikopterem – samochody sportowe światowej klasy przyciągają uwagę każdego. Przykładem tego jest Nissan GT-R łączący ekstrawagancję z niesamowitymi osiągami. Ten wyjątkowy pojazd został stworzony z myślą o podbijaniu toru wyścigowego. W związku z tym teraz nawet zwykły amator jazdy na czterech kółkach może spełnić swoje fantazje o karierze profesjonalnego kierowcy i zasiąść w luksusowym wnętrzu japońskiego demona prędkości. Ekskluzywny wygląd modelu GT-R sprawia, że każdy pragnie się nim przejechać.

Jazdy organizowane są w motoparkach w ramach całodziennych eventów motoryzacyjnych. Uczestnik takiego wydarzenia nie tylko przetnie naszpikowaną zakrętami trasę, ale też będzie mógł poobserwować w akcji innych kierowców. W trakcie zabawy będzie towarzyszył mu instruktor, który wsiądzie do auta jako pasażer, by monitorować sytuację i odpowiadać na ewentualne pytania obdarowanego.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*