Czy pozycjonowanie sklepu na Ebexo ma sens?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy pozycjonowanie sklepu na Ebexo ma sens?
W sieci

Jedną z popularnych możliwości prowadzenie sklepu internetowego jest budowa sklepu na platformie Ebexo. Do największych korzyści, jakie wiążą się z taką decyzją, bez wątpienia zaliczyć należy responsywność projektu (czyli tzw. RWD), a co za tym idzie – brak obaw o to, czy użytkownik zobaczy nasz sklep tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Aby jednak docelowi klienci byli w stanie trafić na naszą stronę internetową, konieczna jest nie tylko jej reklama, ale także odpowiednie pozycjonowanie pod kątem SEO. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie – czy sensowne jest pozycjonowanie sklepu internetowego na Ebexo? Poszukajmy na nie odpowiedzi.

Na czym polega proces pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli inaczej wspomniane SEO (Search Engine Optimization) to proces, składający się z wielu czynności, których zadaniem jest usprawnienie wyszukiwania danej strony internetowej lub sklepu internetowego na wskazane przez nas słowa kluczowe lub całe frazy. To właśnie pozycjonowanie powoduje, że dany sklep znajduje się wysoko na pierwszej liście wyników wyszukiwarki, gdy szukamy konkretnego produktu. 

Jeśli chodzi o pozycjonowanie Włocławek, Gdańsk, Kraków i inne miasta, w których oferujemy nasze produkty lub usługi powinny także znaleźć się wśród fraz kluczowych.

Nierzadko bowiem internauci wyszukują konkretnego produktu lub usługi, wpisując w wyszukiwarce także nazwę miasta, w którym obecnie się znajdują. Z tego powodu istotny jest odpowiedni wybór fraz i słów kluczowych, na jakie zamierzamy pozycjonować nasz sklep internetowy. Nie mogą być to zbyt obszerne frazy, typu “odzież” – ponieważ sami doskonale wiemy, że nie korzystamy w ten sposób z Google lub innych wyszukiwarek.

Oprócz samego doboru słów i fraz kluczowych (ang. keywords lub key phrases), konieczne jest podjęcie także działań dotyczących optymalizacji kodu strony internetowej, czy też budowanie odpowiedniej jakości i liczby linków zewnętrznych, które kierować będą pod dany adres WWW.

Jak łatwo się domyślić, proces ten potrafi zająć nawet kilka miesięcy, a w rzeczywistości – powinien być czynnością ciągłą, ponieważ zmiana algorytmów wyszukiwarki powoduje automatycznie dostosowanie działań pozycjonera pod nowy sposób wyszukiwania informacji przez Google.

Czy warto pozycjonować sklep na Ebexo?

Wiedząc już, z czym wiąże się pozycjonowanie Ebexo, pora odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: czy warto się tego podejmować? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej, jednak próby samodzielnego pozycjonowania mogą dość szybko okazać się fiaskiem.

Biorąc pod uwagę szereg działań, które powinny być podejmowane w sposób kompleksowy i równolegle, zdecydowanie warto sklep na Ebexo – podobnie jak inne strony internetowe – pozycjonować z pomocą osób o dużym doświadczeniu w tym zakresie. Stawiając na specjalistów nie tylko możesz osiągnąć lepsze efekty działań, ale także skupić się na prowadzeniu własnej działalności i rozwijaniu sklepu internetowego o nowe produkty.

Zdj. główne: shivam gandhi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Oliwier 22.02.2022

    Czy proces jest konieczny? Tak. Czy jest prosty? Niekoniecznie, zwłaszcza że konkurencja jest ogromna. Jeżeli interesuje nas pozycjonowanie strony w sieci, lepiej od początku skorzystać z jednej z wielu dostępnych agencji. U mnie po uzyskaniu audytu sprawdziło się pozycjonowanie Drupal, które wykorzystuje obecnie, jednak bez wsparcia agencji, dalej stałbym w szczerym polu. Ebexo nie brałem pod uwagę, ale z ciekawości nadrobię informacje w wolnej chwili, poza tym dobry artykuł 👍🏻.