Czym zajmuje się podolog?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym zajmuje się podolog?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Większość dziedzin medycznych jest przez nas doskonale znana. Jednak jak jest w przypadku podologii? Czy to nowa specjalizacja, czy istniejąca od lat? Zdecydowanie nie jest popularna, przez co wiele osób może jej nie kojarzyć, jednak odgrywa niezwykle istotną rolę, gdy dotyka nas problem związany ze stopami i paznokciami. Czym dokładnie zajmuje się podolog, kiedy warto udać się do niego na konsultację i dlaczego nie warto odkładać tej decyzji na później? Dowiedz się już dziś!

Podolog – czym się zajmuje?

Podolog specjalizuje się w leczeniu chorób i dolegliwości w obrębie stóp, co dla wielu osób może wydawać się krępujące. Jednak nie ma powodu do dyskomfortu, gdyż doświadczeni specjaliści zapewniają przyjemną atmosferę w gabinecie i dbają o komfort pacjenta, jednocześnie wykazując pełną empatię. W kompetencji każdego podologa pozostaje postawienie prawidłowej diagnozy na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem oraz oceny stanu jego zdrowia. 

Warto wiedzieć, że podolog nie jest lekarzem, jednak musi dysponować niezbędną wiedzą w zakresie różnych dziedzin medycyny, do których można zaliczyć między innymi dermatologię, kosmetologię, diabetologię, chirurgię czy reumatologię. Nie bez powodu podolodzy często współpracują ze specjalistami z wymienionych dziedzin.

Z czym warto zgłosić się do podologa?

Na konsultację podologiczną warto udać się w każdym momencie, kiedy tylko zauważymy niepokojące objawy. Może to być szponowatość paznokcia, bruzdy na płytce, wrastający paznokieć, który powoduje ból, zmiany wskazujące na grzybicę, odciski i modzele, a także nadpotliwość stóp, która wywołuje dyskomfort. Podolog może również zaproponować skuteczne leczenie przebarwionej płytki, osłabionych i kruchych paznokci, a także rozdwajających się – zatem jak widać, zakres usług świadczonych przez specjalistę jest niezwykle szeroki.

Jak wygląda pierwsza wizyta u podologa?

Podczas pierwszej wizyty u podologa odbywa się zawsze konsultacja, która ma na celu dokładne przeprowadzenie wywiadu i skompletowanie wszystkich niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. Specjalista z pewnością zapyta o objawy, stosowane leki, dotychczasowe leczenie, styl życia, codzienną pielęgnację i higienę stóp, a także będzie chciał dowiedzieć się, kiedy pojawiły się pierwsze niepokojące symptomy chorobowe. Wszystko to pozwoli ustanowić źródło problemu, zaproponować leczenie oraz przekazać zalecenia, do których należy się stosować poza gabinetem.

Kompleksowe wyposażenie gabinetu podologicznego

W przypadku tej specjalizacji bardzo istotne jest kompleksowe wyposażenie gabinetu, aby móc zapewnić najwyższej jakości obsługę i skuteczne leczenie odwiedzających go pacjentów. Jednym z polecanych miejsc, w których można zaopatrzyć się w wysokiej klasy elementy, urządzenia i akcesoria bezpośrednio związane z branżą podologiczną jest strona https://activeshop.com.pl/. Sklep zaopatruje wiele gabinetów w całej Polsce, szybko realizuje zamówienia i zapewnia fachowe doradztwo.

Fot.: Gustavo Fring/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*