Czym kusi Las Vegas?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym kusi Las Vegas?
Podróże

Las Vegas kusi swoją różnorodnością wszystkich turystów. Hazardziści próbują tu swojego szczęścia, a zwykli goście cieszą miejscami pełnymi kolorów, świateł i oszałamiających widoków. W tym mieście jest na co popatrzeć. Przed Tobą kilka najciekawszych atrakcji miasta.

Bulwar Las Vegas Strip

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic Las Vegas. Od niej warto rozpocząć swoją wędrówkę po mieście, pławiąc się w jaskrawych światłach miasta, które nigdy nie śpi. Las Vegas Boulevard skupia w sobie rozmaite atrakcje z całego świata. Są tu i Wieża Eiffla, nawiązująca do romantycznego Paryża, słynna na cały świat Statua Wolności, jak gdyby przeniesiona z Nowego Jorku, a nawet weneckie gondole. Nocą wszystkie te atrakcje skrzą się feerią barw, dostarczając zmysłom niezapomnianych wrażeń.

Tańczące fontanny

Tuż przed hotelem Bellagio można zobaczyć tańczące fontanny. Są niesłychanie pięknie i oczarowują swoją choreografią, którą można podziwiać w nieskończoność. W nocy fontanny są podświetlane, co nadaje scenerii bajecznego uroku. Poczujesz się tutaj jak bohater czy bohaterka któregoś z filmów Disneya.

Wystawa artefaktów z Titanica

Osobom zafascynowanym historią Titanica polecamy kolekcję, w której zgromadzono około 300 artefaktów wyłowionych z głębin morskich, gdzie zatonął okręt. Wystawa w słynnym hotelu Luxor stanowi pasjonujące widowisko dla miłośników tej tragicznej historii.

Do muzeum przemycono nawet górę lodową, która czyni wystawę jeszcze bardziej widowiskową. Nie jest to, co prawda, ta sama góra lodowa, z którą zderzył się okręt, ale mimo to robi wrażenie, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę gorąc panujący w Las Vegas. Zdumiewające, jak tę bryłę lodu udaje się zachować w niezmienionej formie.

Diabelski młyn High Roller

Warto przełamać swój strach i udać się na przejażdżkę tym diabelskim kołem, żeby zobaczyć całe piękno tętniącego życiem Las Vegas z wysokości 168 metrów. Półgodzinna przejażdżka tym diabelskim młynem gwarantuje niezapomniane widoki. Nocą bilety kosztują więcej, ale właśnie o tej porze Las Vegas emanuje pięknem i wywiera niesamowite wrażenie.

Kluby nocne

Właśnie to jest celem większości turystów z całego świata. Kluby nocne w Las Vegas dostarczają masy wrażeń. Prawdziwe życie nocne koncentruje się właśnie w klubach, które oferują Ci wszystko, czego trzeba, żeby oderwać się od rutyny i rzucić w wir beztroskiej zabawy.

Musicale, show i koncerty

Las Vegas to również zachwycające sztuki widowiskowe. Do najbardziej cenionych przez gości widowisk zaliczyć należy produkcje Cirque du Soleil i musical „Mamma Mia”. Wspaniałe kostiumy, dynamiczne tańce, a nawet masowość imprezy, wszystko to robi na widzach imponujące wrażenie. Takich widowisk, zarówno pod względem wizualnym, jak i dźwiękowym, nie uświadczysz w żadnym innym miejscu.

Kasyna

Kasyna w Las Vegas działają 24 godzinę na dobę. Warto zauważyć, że prezentują się naprawdę szykownie. Wykonany w purpurowych i złotych barwach design pomieszczeń robi wrażenie swoim przepychem i rozmachem. W powietrzu aż czuje się zapach hazardu, pieniędzy i farta. Ale uwaga: zachowaj ostrożność. Lepiej nie wciągać się w tę zabawę, w przeciwnym razie ryzykujesz utratę wszystkich pieniędzy, które trzymasz w portfelu.

Zdj. główne: Grant Cai/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*