Botoks na włosy – na czym polega jego działanie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Botoks na włosy – na czym polega jego działanie?
Beauty

Zastanawiasz się, w jaki sposób skutecznie i długotrwale odbudować swoje zniszczone włosy? Nie działają żadne maski, olejki a nawet rezygnacja z prostownicy? Wypróbuj botoks na włosy. Zabieg ten wypełni ubytki, a Ty przez kilka tygodni będziesz mogła cieszyć się lśniącymi i zdrowymi włosami.

Czym jest botoks na włosy i jakie ma działanie

Botoks do włosów to zabieg profesjonalny i powinien go wykonywać przeszkolony fryzjer. Wtedy mamy pewność, że przyniesie on zamierzone skutki. Zabieg ten dedykowany jest do włosów zniszczonych, przesuszonych, elektryzujących się. Zadowolone z efektów będą panie, które marzą o zapuszczeniu długich i mocnych włosów. Botoks na włosy może uchronić końcówki przed koniecznością ich ścięcia. Jest to całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, oparty o działanie naturalnych składników budujących strukturę włosa.

W czasie zabiegu, długość włosa jest poddawana intensywnemu działaniu składników odżywczych i regenerujących. To prawdziwa bomba witaminowa, odżywiająca i rekonstruująca całe włosy.

Co zyskasz decydując się na zabieg i ile się utrzymuje

Bezpośrednio po zabiegu, Twoje włosy będą gładkie i lśniące. Wrażenie, że są znacznie zdrowsze i zyskały witalność, będzie jak najbardziej prawdziwe. Włosy w dotyku staną się grubsze i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Efekty botoksu będą utrzymywały się od 3 do 6 tygodni, wszystko zależy od wyjściowej kondycji Twoich włosów. Warto na pewien czas zrezygnować z używania prostownicy i lokówki, to wydłuży pozytywny efekt zabiegu. Niektóre panie mogą zauważyć, że włosy są wyprostowane. Z uwagi na wypełnienie ubytków we włosie i mocne nawilżenie, czas suszenia może stać się znacznie dłuższy.

W przeciwieństwie do prostowania keratynowego, botoks na włosy nie ingeruje w ich strukturę i nie musisz obawiać się, że po wypłukaniu preparatu ich stan będzie gorszy niż przed zabiegiem. To całkowicie bezpieczna i odpowiednia do każdego typu włosów pielęgnacja. Nie obciąży nawet tych cienkich i rzadkich. To świetna alternatywa dla kobiet, które nie mają czasu na żmudną pielęgnację domową, a pragną codziennie cieszyć się zdrową i lśniącą fryzurą.

Fot. and.one/Adobe Stock

Na czym polega zabieg i jak się do niego przygotować

Do zabiegu nie potrzeba specjalnych przygotowań. Warto jednak wykonać go minimum 2 tygodnie po farbowaniu włosów i odczekać kolejne 2 tygodnie z zamiarem koloryzowania włosów. W ten sposób efekty botoksu będą najlepsze. Do wykonania zabiegu wybierz sprawdzony i profesjonalny zakład fryzjerski, w którym personel posiada odpowiednie przeszkolenie i pracuje na najwyższej jakości kosmetykach.

Zabieg ma kilka etapów, które dają niezwykłych efekty. Pierwszym jest dokładne oczyszczenie włosów na całej ich długości. Specjalny, mocno oczyszczający szampon usuwa resztki produktów do stylizacji, nagromadzony kurz i pyłki z powietrza. Może się okazać, że do właściwego umycia włosów czynność będzie musiała być powtarzana nawet 3 razy.

Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnego serum na każde pasmo. Dokładna i precyzyjna aplikacja trwa nawet kilkanaście minut. Ostatnim krokiem jest zastosowanie maski dedykowanej do serii stosowanych przez fryzjera kosmetyków. preparat musi pozostać na włosach minimum 20 minut, aby w pełni zadziałał.

Zakończeniem zabiegu jest umycie i wysuszenie. Włosy bezpośrednio po zabiegu są lśniące, ale nie mają efektu przyklapnięcia. Nie musisz obawiać się, że będą sprawiały wrażenie tłustych czy ciężkich.

Botoks włosów możesz z powodzeniem powtórzyć po upływie kilku tygodniu, jak tylko zauważysz, że efekt powoli wypłukuje się z włosa. Nie ma przeciwwskazań, by zabieg ten wykonywać na włosach rozjaśnianych lub zniszczonych. Botoks regeneruje i przywraca blask.

Zdjęcie główne: edwardderule/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*