Elegancki strój na rozmowę o pracę – co powinien ubrać mężczyzna?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Elegancki strój na rozmowę o pracę – co powinien ubrać mężczyzna?
Fashion

Artykuł sponsorowany

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne i może mocno wpłynąć na naszego rozmówcę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz to osiągnąć na przykład odpowiednim strojem. Jak więc się ubrać na rozmowę o pracę?

W wielu branżach obowiązuje określony dress code. Jednak nie jest on istotny jedynie na co dzień, kiedy idziesz do biura, ale również, a wręcz przede wszystkim, wtedy, gdy starasz się o daną posadę. Jak, więc należy się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?  

Uniwersalny strój na rozmowę kwalifikacyjną, czyli dobrze dobrany garnitur

Istnieje wiele branż, które nie zwracają uwagi na strój, na przykład branża kreatywna, IT, czy nowe media, jednak kiedy nie jesteś pewien, czy dress code obowiązuje, czy też nie, to postaw na ponadczasowy garnitur. Jest najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Mowa tu oczywiście o dopasowanym dwuczęściowym garniturze składającym się ze spodni i marynarki. Jeśli zaś chodzi o kolor, to doskonałą propozycją będą modele w odcieniach szarości i granatu. Te czarne zostaw w domu na nieco bardziej formalne okazje. Dodatkowo czerń jest bardzo dominującym kolorem i mało który Polak ze względu na swoją karnację wygląda w niej korzystnie. 

Jaką koszulę wybrać?

Oprócz garnituru potrzebna Ci będzie także koszula. Jednak jaka? Przede wszystkim musi być on z długim rękawem, chyba że chcesz popełnić całkowite faux-pas. Jeśli zaś chodzi o kolor koszuli, to również tutaj sprawdzą się ponadczasowe rozwiązania. Należy więc wybrać między klasyczną bielą i delikatnym błękitem. Do gładkiego garnituru ciekawym wyborem będzie także koszula w poziome paski. Ponadto, jeśli zestawiasz koszulę z dwuczęściowym garniturem, to wybierz model z kołnierzykiem włoskim i mankietami na guziki. Ważne jest również, aby koszula była czysta i idealnie wyprasowana.

Dodatki i akcesoria

Warto także zadbać o odpowiednie dodatki i akcesoria. Jeśli chodzi o buty, to najlepszą propozycja będą klasyczne oxfordy https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-oxfordy, ale genialnie sprawdzą się także eleganckie mokasyny https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-mokasyny lub brogsy https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-brogsy

Wśród męskich akcesoriów ważną rolę odgrywa także krawat. Podstawową zasadą jest dobór krawata ciemniejszego niż koszula. Jeśli więc wybierzesz koszulę w błękitnym odcieniu, a do całej stylizacji chcesz dobrać krawat, postaw na ten granatowy. Unikaj jednak intensywnych krawatów, na przykład tych czerwonych lub zielonych. 

Dodatkiem, który doda Ci profesjonalizmu, będzie także zegarek na skórzanym pasku. Pamiętaj, że dodatek ma być subtelny i delikatnie podkreślać strój – Złoty rzucający się w oczy zegarek na bransolecie, czy gruby łańcuch to z pewnością elementy, których nie powinieneś zakładać na rozmowę, chcąc ubiegać się o pracę.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Najważniejszym aspektem, który należy mieć na uwadze, oprócz wyboru poszczególnych elementów stroju, jest schludność Twojej stylizacji i Ciebie samego. Pamiętaj więc, aby koszula była wyprasowana, a buty wyczyszczone i świeżo wypastowane. Wydaje się to oczywiste, jednak wiele osób wciąż o tym zapomina. Zwróć także uwagę na schludne ułożenie włosów i zadbanie o zarost, jeśli go posiadasz. Dobierz także perfumy, jednak pamiętaj o rozsądku, ponieważ zapach musi być dopasowany do pory dnia.

Zdjęcie główne: Ketut Subiyanto/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*