Folia aluminiowa jako domowy niezbędnik – do czego jej używać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Folia aluminiowa jako domowy niezbędnik – do czego jej używać?

Annie Spratt/unsplash.com

Lifestyle

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W wielu domach folia aluminiowa jest traktowana jako produkt, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne przygotowywanie potraw. Mnóstwo osób wykorzystuje ją do pakowania kanapek i nie ma w tym niczego zaskakującego. Folia pozwala bowiem zabezpieczyć produkty spożywcze przed negatywnym wpływem ciepła. Co ciekawe, metody jej używania nie kończą się na celach kuchennych. Folię możesz zastosować również na inne sposoby. Zapoznaj się z artykułem i zobacz na jakie.

Przygotowywanie potraw z folią

Folia doskonale sprawdza się w kuchni, pozwalając na przedłużenie świeżości jedzenia oraz usprawnienie pieczenia. Pamiętaj jednak, by nie pakować w nią produktów o kwaśnym odczynie, takich jak pomarańcze i cytryny. W jakich sytuacjach użyjesz więc folii aluminiowej? Choćby takich jak:

  • Przygotowanie jedzenia na piknik, wyjazd, do pracy, szkoły czy na uczelnię. Folia aluminiowa przedłuży świeżość nie tylko kanapek, lecz także sałatki, makaronu, warzyw i owoców.
  • Pieczenie potraw w piekarniku z zastosowaniem mniejszej ilości tłuszczu, masła lub oleju. Dzięki folii Twoja dieta może stać się mniej kaloryczna, a zarazem pozostać równie smaczna. Umożliwia ona bowiem zachowanie miękkości i soczystości dań bez używania większej ilości tłuszczu.
  • Grillowanie mięsa, kaszanki, ryb i warzyw. Folia aluminiowa pozwoli utrzymać grillowanym produktom stałą formę, zapobiegnie ich rozpadnięciu.

Powyższe metody zastosowania folii aluminiowej to nie wszystkie sposoby jej użycia. Sreberko doskonale sprawdza się również w celach czyszczących. Jeśli zależy Ci na trwałym produkcie, zobacz na przykład folię aluminiową w gwiazdki od marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Czyszczenie piekarnika z folią

Zabezpieczenie żywności przed wysoką temperaturą to nie wszystkie sposoby użycia sreberka. Czystość Twojego piekarnika pozostawia wiele do życzenia? Chcesz skrócić swoje zmagania z zabrudzeniami, także tymi najbardziej uciążliwymi? Doskonałym zastępnikiem zwykłej gąbki, bo często bardziej skutecznym, będzie właśnie myjka wykonana z folii aluminiowej. Wystarczy, że uformujesz z folii kulkę, a następnie polejesz ją mleczkiem do czyszczenia i przystąpisz do sprzątania. Taki czyścik z gąbki odznacza się większą delikatnością, dlatego stosując go, nie musisz obawiać się porysowania wnętrza piekarnika.

Folia aluminiowa to wyjątkowo użyteczny, a zarazem niepozorny i niedrogi artykuł. Warto go mieć w kuchennej szufladzie, nawet jeśli nie korzysta się z niego nazbyt często. Może się bowiem przydać w nieoczekiwanym momencie – nie tylko do owinięcia produktów spożywczych, lecz także do czyszczenia piekarnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*