Jak dobrać drzwi do łazienki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać drzwi do łazienki?
Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Drzwi są nieodłącznym elementem aranżacji każdego wnętrza – również łazienki. Warto pamiętać, że powinny być one w pełni funkcjonalne oraz zapewniać maksimum prywatności. Jak więc wybrać drzwi idealne? Podpowiadamy, jakie drzwi będą najlepszym wyborem do łazienki. 

Myśląc o aranżacji łazienki, w pierwszej kolejności do głowy przychodzą zazwyczaj kafelki oraz armatura. Nie można jednak zapomnieć o drzwiach – one także mają ogromne znaczenie w tym pomieszczeniu. Jak więc dobrać drzwi do swojej nowej łazienki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Szukając idealnych drzwi do łazienki, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Jakich konkretnie? Kluczowe jest przede wszystkim dobre odprowadzanie wilgoci, zagwarantowanie prywatności, funkcjonalny wymiar i kierunek otwierania, a także interesujący i pasujący design. 

Odprowadzanie wilgoci

Łazienka to miejsce, w którym jest sporo wody oraz pary wodnej. Co za tym idzie, drzwi łazienkowe muszą doskonale radzić sobie z odprowadzaniem wilgoci. Na co dokładnie zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że drzwi zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza?

Warto zdecydować się na drzwi z kratką wentylacyjną. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie stosowane od lat. Podobnym rozwiązaniem są tunele wentylacyjne, które umieszczone są w dole drzwi. Jeżeli natomiast zależy Ci na bardziej nowoczesnym wyglądzie drzwi, to możesz zdecydować się na tak zwane podcięcia lub szczeliny wentylacyjne.

Funkcjonalność

Drzwi do łazienki muszą być także funkcjonalne. Aby tak było warto zastanowić się przede wszystkim nad ich wymiarami. Zgodnie z przepisami wynikającymi z prawa budowlanego, powinny mieć co najmniej 80 cm szerokości i 2 m wysokości swobodnego przejścia. Warto także pamiętać, że drzwi łazienkowe powinny otwierać się na zewnątrz. Nie mogą też utrudniać przejścia ani stykać się z innymi elementami wyposażenia. Jeśli będziesz mieć na uwadze wszystkie te aspekty, możesz mieć pewność, że Twoje drzwi będą w pełni funkcjonalne oraz wygodne w użytkowaniu. 

Design drzwi

Nie można też zapomnieć o znaczeniu designu drzwi. Bardzo istotną kwestią jest między innymi prywatność. Drzwi do łazienki powinny być całkowicie zabudowane lub posiadać matową matę. Ważne jest także, aby swoją stylistyką pasowały do aranżacji samej łazienki, jak i całego mieszkania. 

Jeśli szukasz inspiracji aranżacyjnych, to piękne drzwi znajdziesz na stronie sklepu internetowego https://inspiro.online/

Fot.: Point3D Commercial Imaging Ltd./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*