Zastawa stołowa – pomysł na prezent

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zastawa stołowa – pomysł na prezent
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Kupowanie prezentów, nawet osobom, które zna się przez całe życie, bywa trudnym zadaniem. Niełatwo jest znaleźć oryginalny i osobisty pomysł na upominek, który będzie znajdował się w stosownym przedziale cenowym, zaskoczy obdarowaną osobę i będzie czymś nowym. Bardzo uniwersalnym, a jednocześnie łatwym do spersonalizowania prezentem jest zastawa stołowa lub jej elementy. Zobacz, jak możesz zachwycić kogoś wręczając mu porcelanę!  

Prezent dla mamy lub babci   

Kobiety, zwłaszcza te dojrzałe, bardzo często cieszą się z prezentów w postaci użytkowych przedmiotów do domu. Przeciętny człowiek ma w życiu ważniejsze wydatki, niż wymarzona, piękna, porcelanowa filiżanka czy ozdobne talerze. Z pewnością Twoja mama, babcia lub ciocia mają jakieś elementy zastawy, które od zawsze się im podobały, ale były za drogie lub trudno dostępne. Filiżanki na prezent to doskonały pomysł na obdarowanie bliskich Ci kobiet, które doceniają piękno i delikatność porcelany oraz kunsztowne zdobienia na takiej zastawie.   

Porcelanowe filiżanki mogą być jednocześnie personalnym i niezobowiązującym prezentem, w zależności od tego, kogo obdarowujesz i jakie macie relacje. Elementem, który uczyni z filiżanki osobisty upominek może być namalowany na nich wzór – ulubione kwiaty danej osoby, motyw, który Ci się z nią kojarzy lub wizerunek zwierzęcia, które lubi.   

Prezent dla nowożeńców  

Coraz częściej pary młode decydują się na to, by wprost prosić gości o pieniądze zamiast prezentów. Jest to dużo wygodniejsze dla obu stron, jednak kupowanie prezentów ślubnych nadal jest popularne. Idealnym upominkiem dla nowożeńców jest coś, co ułatwi im start w nowe życie, pomoże wyposażyć nowy dom czy mieszkanie i będzie trwałą pamiątką ze ślubu. 

Zastawa stołowa to dość tradycyjny, ale piękny i bardzo przydatny prezent dla dwojga młodych ludzi, którzy zapewne mają jeszcze z czasów studenckich przypadkowe naczynia zabrane z domu rodzinnego. Takim prezentem pomożesz im zastąpić misz masz w szafkach pięknym i eleganckim zestawem porcelany. Świetnym wzorem na porcelanę dla nowożeńców będą beboki, które są uroczymi stworkami wywodzącymi się z mitologii słowiańskiej. Choć słynęły ze swojej psotności, były demonami ogniska domowego, czyli bytami, które miały chronić domostwo i jego mieszkańców. Porcelanową zastawę w beboki skompletujesz na stronie https://otoporcelana.pl/category/best-prezent-slaskie-beboki-i-inni.  

Prezent dla nauczyciela lub współpracownika   

Porcelana to także idealny upominek do obdarowania dalszych znajomych i osób, z którymi nie masz najbliższych relacji. Porcelana Bogucice to producent przepięknych elementów zastawy stołowej, które będą doskonałym prezentem od uczniów dla pedagoga na przykład na Dzień Nauczyciela, zakończenie roku szkolnego czy urodziny. To także dobry pomysł dla współpracownika, którego nie znasz najlepiej, ale chcesz obdarować go na Mikołajki, urodziny czy z okazji zakończenia współpracy. Taki prezent jest niezobowiązującym, ale miłym gestem, możesz w ten sposób okazać komuś wdzięczność i podziękować za przysługę lub pomoc. Wręczając komuś kubek lub ozdobną filiżankę skrócisz nieco dystans relacji, jednocześnie nie spoufalając się zbyt mocno i nie wywołując niezręcznej sytuacji. 

Fot. Karolina De Costa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*