Jak konturować twarz bronzerem? Praktyczne porady

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak konturować twarz bronzerem? Praktyczne porady
Beauty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bronzery to kosmetyki, które można wykorzystywać na naprawdę wiele sposobów. Przede wszystkim pozwalają one konturować, a przez to modelować twarz. Bronzer jest tutaj bardzo przydatny, ale przy jego aplikacji warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

Bronzer do twarzy — niezastąpiony kosmetyk do konturowania

Bronzery i pudry brązujące to kosmetyki, które kobiety uwielbiają przede wszystkim za ich wielofunkcyjność. Rzeczywiście wykorzystuje się je przede wszystkim do modelowania i konturowania twarzy, ale przy okazji na twarzy pojawia się efekt delikatnej opalenizny. Dużym plusem brokera jest także to, że jakąkolwiek niedoskonałość, pomyłkę, błąd w makijażu łatwo naprawić. Efekt, przy odrobinie zaledwie wprawy, może być naprawdę zdumiewający. Bronzer pozwoli ci:

  • skorygować rysy twarzy
  • delikatnie wyszczuplić oblicze,
  • zmniejszyć drugi podbródek,
  • wysmuklić policzki,
  • zamaskować zbyt wyraźne kontury i niedoskonałości.

Argumentów na rzecz sięgnięcia po ten produkt jest więc naprawdę wiele. Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie odpowiedniego efektu zależy także w dużej mierze od umiejętnego doboru samego bronzera. Brozer do twarzy w Puderikrem występuje w bardzo wielu wersjach i warto spośród nich wybrać tę najlepiej do ciebie pasującą. Bronzer powinien być o ton lub maksymalnie dwa tony ciemniejszy od karnacji twarzy. Bronzer należy dobierać do aktualnego odcienia skóry, a ten zmienia się w trakcie roku, o czym warto pamiętać. Do wyboru masz także bronzery prasowane, w kremie, w płynie. Do cery normalnej i mieszanej poleca się bronzer prasowany, do suchej najlepiej stosować ten w kremie.

Jak uwydatnić kości policzkowe?

Wyjściowa zasada jest dość prosta: obszary, które chcesz ukryć, pokrywasz bronzerem, te do podkreślenia, muskasz rozświetlaczem.

  • Bronzer nakłada nie przede wszystkim na czoło, blisko linii włosów, po całej długości czoła. Dzięki temu czoło sprawia wrażenie niższego. 
  • Kosmetyk nakłada się także na obydwie skronie. Dzięki temu twarz zyskuje wyrazistość, rysy zostają podkreślone, zmniejsza się czoło.
  • Bronzer nakłada się nie na same policzki, tylko pod kośćmi policzkowymi. To pozwala uwypuklić kości policzkowe i wyszczuplić twarz.
  • Bronzerem możesz także zaakcentować linię żuchwy, w połowie między czubkiem brody a uchem.
  • Nałożenie kosmetyku na czubek nosa, optycznie do skraca i wyszczupla. 

O czym warto pamiętać przy makijażu twarzy?

Modelowanie twarzy może dać naprawdę zniewalający efekt, warto jednak pamiętać o tym, że makijaż powinien podkreślać rysy twarzy, uwypuklać naturalne piękno, a nie tworzyć zupełnie nową twarz. Chcemy osiągnąć oczywiście efekt możliwie jak najkorzystniejszy, warto jednak dbać o to, by nie było w tym zbytnio sztuczności i przesady. Nie chodzi o to, aby namalować sobie twarz na nowo, ale by wydobyć naturalne piękno, podkreślić je subtelnie, uwypuklić, dodając sobie w ten sposób często pewności siebie. Nie warto jednak przesadzać, bo w makijażu naprawdę łatwo czasami przekroczyć granicę, za którą zamiast podkreślenia urody kryje się groteskowy efekt, a tego przecież chcemy uniknąć.

Puder brązujący na naturalną opaleniznę?

Pielęgnacja ciała i twarzy to także podkreślenie jej naturalnego kolorytu. W lecie dobry bronzer genialnie podkreśli naszą opaleniznę. Jeśli zostanie on uzupełniony delikatnymi rozświetlającymi drobinkami, efekt będzie jeszcze ciekawszy. Podobnie jednak jak w przypadku konturowania nakładać bronzer trzeba ostrożnie, bez zbędnej przesady. Świetnie sprawdzają się te o nieco bardziej chłodnym odcieniu, ale wiele tutaj zależy przede wszystkim od twojej karnacji. Pamiętaj także, że mniej naprawdę często znaczy zdecydowanie lepiej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*