Idealna pomadka do ust – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Idealna pomadka do ust – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Beauty

Pomadek używano już w starożytnym Egipcie. Wówczas spełniały funkcję głównie polegającą na poprawie urody. Obecnie szminka nie tylko ma za zadanie nadawania koloru skórze ust, ale także pielęgnuje je i optycznie powiększa. Jak wybrać najlepszą i jednocześnie luksusową pomadkę spośród setek propozycji dostępnych na rynku?

Cechy najlepszej pomadki

Szminka, która zasługuje na miano najlepszej szminki, powinna charakteryzować się takimi cechami, jak wysoka pigmentacja produktu czy wzbogacona formuła o naturalne olejki oraz witaminę A. Powinna być również niezwykle trwała i jednocześnie chronić usta przed przesuszeniem. Trwałość produktu wynika ze składu, w którym powinien znajdować się utrwalacz; primer lub wegańska baza. Trwałość produktu jest niezwykle ważna zwłaszcza w wypadku, gdy decydujesz się na soczysty lub ciemny odcień pomadki. Nie ma nic gorszego niż nierówno i szybko „zjadająca się” szminka z ust. 

Czy luksusowa pomadka musi być droga?

Zazwyczaj luksusowe produkty kojarzą się z wysoką ceną oraz powszechnie znanym logiem na opakowaniu. Jednak czy to są prawdziwe parametry luksusu? To zależy od perspektywy. Dla wielu osób przymiotnik „luksusowy” oznacza drogi produkt, który został wyprodukowany przez znaną i jednocześnie drogą markę, na którą stać jedynie bogatych. Czy jest to jednak właściwa definicja tego słowa? Niekoniecznie. Nie każdy drogi produkt spełnia swoją funkcję. Wiele firm, które produkują tańsze produkty, mogą pochwalić się jakością, która obca jest największym „graczom” na rynku. 

Fot. Oleg Magni/Pexels

Produkt luksusowy to również wysoka jakość, która jest bardzo istotna, ponieważ płacąc wysoką sumę za daną szminkę, oczekujesz, że spełni wszystkie Twoje wymagania. Warto więc przy wyborze szminki, która ma za zadanie spełniać wszystkie wymagania, kierować się jej właściwościami, a nie modnym logiem, umieszczonym na pudełeczku, które kojarzy się konsumentom jednoznacznie z luksusem, jednak nie gwarantuje najwyższej jakości produktu. Pomadka, która charakteryzuje się najpiękniejszym kolorem, ale jednocześnie wysusza skórę ust, nigdy nie będzie wyglądała dobrze. Taka sama prawidłowość cechuje szminki, które po aplikacji nieestetycznie „rozlewają się” wokół konturu ust.

Luksus jest klasykiem

Dla znacznej większości kobiet luksusowa szminka powinna być czerwona. Jednak kolor ten nie jedno ma imię. Na rynku dostępne jest bowiem wiele odcieni czerwieni, dzięki temu absolutnie każda kobieta może dobrać kolor, który będzie idealnie pasował do jej urody. Czerwień jest tym kolorem, który od dekad kojarzy się z luksusem, wysokim statusem społecznym oraz ponadprzeciętną elegancją, Jednocześnie warto pamiętać o tym, iż kolor ten, mimo że jest to ponadczasowa klasyka, niekoniecznie będzie pasował na każdą okazję. Najlepsza szminka nie oznacza więc, że powinna być w kolorze klasycznej czerwieni. Za to przede wszystkim powinna idealnie współgrać z urodą kobiety, która jej używa.

Wszystkie cechy idealnej szminki

Najlepsza szminka powinna nie tylko nadawać skórze warg idealny i jednocześnie trwały kolor, ale jednocześnie powinna ją pielęgnować i maksymalnie nawilżać. W składzie pomadki powinien znajdować się primer, który efektywnie podnosi jakość produktu, witamina A, która działa regenerująco oraz nawilżająco, jak i olejki pochodzenia naturalnego, które także odpowiadają za maksymalne odżywienie i nawilżenie ust. Warto również pamiętać, że bez względu na to, czy wybór padnie na klasyczną czerwień, czy odcień nude, pomadka powinna charakteryzować się maksymalną pigmentacją produktu, tak aby już aplikacja jednej warstwy wystarczyła do równomiernego i intensywnego pokrycia ust. Warto także pamiętać o tym, aby dobrać szminkę z wykończeniem. W tym wypadku panujące trendy powinny mieć drugo- lub nawet trzeciorzędne znaczenie.

Fot. Suzy Hazelwood/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*