Na czym polega zabieg Sculptra?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Na czym polega zabieg Sculptra?
Beauty

Zabieg Sculptra cieszy się coraz większą popularnością. Na czym polega i jakie daje efekty? Czy jest bezpieczny dla każdego? Sprawdź!

Sculptra – co to jest?

Sculptra to preparat zawierający kwas polimlekowy, który jest stosowany w medycynie jako jeden ze składników implantów i rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Jest używany w medycynie już od 30 lat i, co warto podkreślić, jest całkowicie biodegradowalny, czyli rozkłada się w ludzkim organizmie. 

Sculptra – na czym polega zabieg?

Zabieg Sculptra jest mało inwazyjny, jednak zanim zostanie wykonany, konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której zostaje ustalony proces leczenia. W trakcie zabiegu Sculptra wprowadza się preparat do skóry właściwej za pomocą strzykawki z cienką igłą. Trzeba przyznać, że nakłuć jest sporo i dlatego godzinę przed wykonaniem zabiegu podaje się miejscowo preparat znieczulający. Warto wiedzieć, że część osób poddających się zabiegowi czuje wkłucia igły, ale jest to raczej delikatny dyskomfort, nie ból. 

Miejsca, które były ostrzykiwane, są masowane bezpośrednio po zabiegu, aby lepiej rozprowadzić preparat pod skórą. Masaż wykonuje też samodzielnie pacjent kilka razy dziennie przez 2 tygodnie po zabiegu – szczegółowych instrukcji, jak wykonać masaż, udziela lekarz przeprowadzający zabieg. 

Zabieg Sculptra – ile trwa?

Sam zabieg Sculptra nie trwa długo, zajmuje on zazwyczaj 30–60 minut. Warto wiedzieć, że nie wystarczy jednorazowa procedura. Aby uzyskać optymalne efekty, konieczne jest przeprowadzenie 2–4 zabiegów (optymalny odstęp między zabiegami to 2–6 tygodni). Tylko seria zabiegów Sculptra gwarantuje efekty, które mogą utrzymać się nawet do 2 lat. 

Pamiętaj, że po zabiegu w miejscach wkłucia mogą pojawić się siniaki i niewielki obrzęk. Jest to spowodowane nakłuciami, nie jest to efekt działania preparatu. Siniaki i obrzęk znikają w ciągu tygodnia.

Sculptra – efekty

Z pewnością się zastanawiasz, jakie efekty daje zabieg Sculptra. Dzięki pobudzeniu produkcji naturalnego kolagenu powoduje zwiększenie sprężystości skóry oraz spłycenie bruzd i zmarszczek. Większość osób, które poddały się temu zabiegowi, zauważają też u siebie korektę owalu twarzy.

Co ważne, zabieg Sculptra można wykonać nie tylko na skórze twarzy, ale też szyi i innych częściach ciała. To doskonały lifting skóry pozbawionej jędrności, niezależnie od miejsca na ciele.

Zabieg Sculptra – czy jest bezpieczny?

Zabieg Sculptra jest bezpieczny. Jak wcześniej wspomnieliśmy, preparat jest stosowany z powodzeniem już od 30 lat. Warto jednak podkreślić, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy, która ma zostać mu poddana. Zabieg ten nie jest wskazany również dla osób:

  • w ciąży i karmiących piersią,
  • zmagających się z chorobą nowotworową,
  • zmagających się z chorobami bakteryjnymi lub wirusowymi,
  • zmagających się ze zmianami ropnymi na skórze
  • mających alergię na któryś ze składników preparatu,
  • ze skłonnością do powstawania blizn.

Pamiętaj, by miejsce zabiegu wybrać rozsądnie. Nie kieruj się jedynie ceną, ale wybierz miejsce, gdzie będziesz mieć zapewnioną konsultację na najwyższym poziomie. Przeprowadzenie zabiegu w renomowanej klinice jest gwarancją bezpieczeństwa. 

Zdj. główne: Katherine Hanlon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*