Jak wydobyć kolor tatuażu? O tym musisz pamiętać…

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wydobyć kolor tatuażu? O tym musisz pamiętać…
Beauty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kolorowy tatuaż nie zawsze będzie prezentował się tak wyraziście jak tuż po wykonaniu. Wpływ na to ma proces gojenia i wydobywanie się krwi i limfy, ale również pojawianie się strupków czy też przede wszystkim oddziaływanie promieniowania UV. Warto dowiedzieć się jak wydobyć kolor tatuażu, by nawet po latach prezentował się świetnie.

Pamiętaj o odpowiednim postępowaniu po wykonaniu tatuażu, aby kolory się nie rozlały

Po wykonaniu tatuażu trzeba przestrzegać zaleceń tatuażysty. Chodzi nie tylko o stosowanie odpowiednich kosmetyków takich jak choćby masło do tatuażu takie jak Loveink Tatoo Butter, czy krem przyspieszający gojenie, ale unikanie drażnienia rany. Zalecenia są tutaj jasne. Nie można nosić materiałów drażniących i przylegających do skóry, które mogą powodować obtarcia czy uczulenia albo utrudniać skórze oddychanie. Należy zatem sięgać po ubrania z przewiewnej bawełny czy też lnu. Korzystanie z kąpieli słonecznych czy też solarium podczas gojenia jest zabronione, ale również po wygojeniu tatuażu trzeba tego unikać, jeżeli chce się by kolor tatuażu był wyrazisty. Nadmierna aktywność fizyczna czy sauna też może spowodować zakażenie rany czy rozpłynięcie się pigmentu z powodu spływającego potu. Korzystanie z chlorowanej wody w czasie gojenia tatuażu jest niemożliwe, zatem z pływaniem trzeba poczekać do wygojenia tatuażu. Tatuażom szkodzi również słona woda, zatem kąpiele w morzu też trzeba odłożyć na później. Picie alkoholu rozrzedza krew i wpływa na długość gojenia się tatuażu. Warto jeszcze pamiętać, by spać w taki sposób, by nie uciskać rany. Oczywiście trzeba też przygotować świeżą pościel.

Po pierwsze stosuj produkty nawilżające na tatuaż takie jak Loveink Tatoo Butter

Zaleceń po wykonaniu tatuażu jest naprawdę dużo. Aby kolory pozostały wyraziste przede wszystkim trzeba stosować kosmetyki głęboko nawilżające. Loveink Tatoo Butter świetnie się sprawdzi. Jest to produkt wydajny, ale trzeba pamiętać, że należy nakładać grube warstwy, aby skóra była jak najlepiej nawilżona, zwłaszcza w czasie gojenia. Jednak masło do tatuażu przyda się także wtedy gdy tatuaż będzie już wygojony, bo nawilżenie zawsze powoduje wydobycie koloru tatuażu.

Sięgaj po kremy do tatuażu zawierające filtr UV, gdy odsłaniasz wytatuowaną skórę

Najbardziej destrukcyjny wpływ na tatuaże ma promieniowanie UV. To właśnie słońce powoduje, że kolory tatuażu stają się mniej wyraziste. Dodatkowo trzeba chronić skórę, także tę wytatuowaną przed czerniakiem. Krem z filtrem UV 50+ przeznaczony do wytatuowanej skóry będzie najlepszym wyborem. Chroni skórę, a jednocześnie kolory tatuażu. Oczywiście należy pamiętać, że gdy korzysta się z basenu czy też innego akwenu po wyjściu z wody trzeba wziąć prysznic, wytrzeć skórę, a następnie ponownie wetrzeć w nią krem do tatuażu. Warto mimo wszystko unikać długich kąpieli słonecznych, by kolory tatuażu pozostały wyraziste.

Unikaj silnych peelingów, zwłaszcza na wytatuowaną skórę

Na pewno stosowanie peelingów na wytatuowaną skórę także nie jest korzystne. Należy unikać stosowania kosmetyków złuszczających na tatuażach, bo jak wiadomo powodują one usuwanie martwego naskórka, a te kwasowe mogą wpływać także na pigment. Zatem peelingów głęboko złuszczających trzeba unikać.

Jeśli tatuaż wyraźnie wyblakł, możesz wybrać się do studia tatuażu, by go odświeżyć

Ostatnia kwestia, na którą warto zwrócić uwagę w kwestii wyrazistości koloru jest odświeżenie tatuażu. Po kilku latach bardziej wyblakły tatuaż można odświeżyć, by jego kolory znów były wyraziste. Oczywiście także w tym przypadku nie obejdzie się bez procesu gojenia. Jak wiadomo z czasem również pojawiające się na rynku tusze są skuteczniejsze, a jednocześnie bezpieczniejsze, stąd na odświeżanie tatuażu warto się decydować. Wegańskie tusze doskonale się sprawdzają. Warto też wybrać dobre studio tatuażu. Wyblakły tatuaż można też przerobić i to też jest jakaś opcja. Wyblakły tatuaż w rękach dobrego tatuażysty może znów stać się dziełem sztuki albo zyskać to miano, jeśli poprzedni nie był bardzo udany. Trzeba też pamiętać o regularnym używaniu kosmetyków do tatuażu, by jak najdłużej kolory odświeżonego tatuażu wyglądały świetnie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*