Jak wygląda praca sezonowa za granicą? Obalamy mity i przedstawiamy fakty

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wygląda praca sezonowa za granicą? Obalamy mity i przedstawiamy fakty
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praca sezonowa za granicą jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy szukają tymczasowego zatrudnienia, chcą zdobyć nowe doświadczenia zawodowe, lub podróżować a przy tym zarobić dodatkowe pieniądze. Czy na pewno? Wokół pracy sezonowej za granicą narosło wiele mitów. Często słyszy się, że praca sezonowa za granicą nie jest bezpiecznym rozwiązaniem dla młodych ludzi, nie podnosi kwalifikacji zawodowych i po prostu nie wygląda dobrze w CV. Czas obalić te mity i przedstawić fakty! Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć sezonowy wyjazd do pracy poza granice Polski!

Praca sezonowa za granicą – fakty i mity dotyczące zatrudnienia sezonowego

Oto lista najpopularniejszych mitów i najważniejszych faktów dotyczących pracy sezonowej za granicą, dzięki którym dowiesz się, dlaczego stanowi ona doskonały sposób na rozwój kariery zawodowej!

Mit – praca sezonowa za granicą jest trudno dostępna

Wiele osób myśli, że znalezienie pracy za granicą jest sporym wyzwaniem. Wizja samodzielnego przeglądania ofert, tłumaczenia dokumentów aplikacyjnych i kontaktu z zagranicznym pracodawcą lub rekruterem skutecznie odbiera chęci na podjęcie zatrudnienia za granicą. Do tego wszystkiego dochodzą formalności z uzyskaniem pozwolenia o pracę i koszty dojazdu. Chcesz wiedzieć, dlaczego nic z tego nie jest prawdą?

Fakt – legalna i bezpieczna praca sezonowa za granicą jest dostępna od ręki

Najprostszym sposobem na znalezienie atrakcyjnej pracy sezonowej w Europie jest skorzystanie z usług renomowanej agencji pracy za granicą. Wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną agencją, a polski koordynator przedstawi Ci dostępne oferty pracy, dostosowane do Twoich kwalifikacji i oczekiwań. Biuro pośrednictwa pracy skontaktuje się w Twoim imieniu ze sprawdzonym i godnym zaufania zagranicznym pracodawcą i pomoże Ci w dopełnieniu wszelkich formalności.

praca sezonowa za granicą w branży budowlanej - WorkServ

Najlepsze agencje, takie jak chociażby WorkServ, działający w ramach renomowanej grupy InServ, zapewniają pracownikom także zwrot kosztów za dojazd na miejsce pracy i bezpłatne zakwaterowanie. Warto wspomnieć też, że do podjęcia pracy w Unii Europejskiej nie jest potrzebne zezwolenie na pracę. Dzięki temu praca sezonowa za granicą jest dostępna od ręki!

Mit – praca sezonowa za granicą nie podniesie Twoich kwalifikacji

Praca sezonowa za granicą często kojarzy się wyłącznie z niskimi stanowiskami, na których wykonuje się proste, nieskomplikowane zadania. Czy na pewno praca sezonowa nie może podnieść Twoich kwalifikacji i stanowić atrakcyjnego wpisu do CV?

Fakt – praca sezonowa za granicą to okazja do rozwoju na każdym polu

Każda praca sezonowa za granicą wzmacnia kompetencje, pozwala zdobyć nowe doświadczenia zawodowe i podnosi Twoją wartość na rynku pracy. Agencje pracy za granicą oferują Ci dostęp zarówno do ogłoszeń o pracę kierowanych do osób, które nie posiadają doświadczenia w danej branży, jak i do wykwalifikowanych specjalistów. Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy, czy też posiadasz specjalistyczne umiejętności i wieloletnie doświadczenie, podjęcie pracy w międzynarodowym środowisku zawsze stanowi cenne doświadczenie zawodowe.

praca sezonowa za granicą w gastronomii

Mit – praca sezonowa za granicą to rozwiązanie tylko dla młodych ludzi

Praca sezonowa za granicą jest dobra dla młodych ludzi, takich jak studenci, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze w czasie letnich wakacji. Doświadczeni specjaliści nie wyjeżdżają na zlecenia sezonowe. Czy na pewno?

Fakt – praca sezonowa za granicą jest dostępna dla każdego

Praca sezonowa za granicą to rozwiązanie dobre dla każdego. Dzięki niej młodzi ludzie mogą zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe za granicą. Podejmując pracę chociażby jako kelner lub pomoc kuchenna w renomowanej restauracji, od podszewki poznają branżę gastronomiczną i kształtują nowe umiejętności. Pracownicy, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i kompetencje, mogą natomiast podjąć pracę na wyższych stanowiskach, które wiążą się z większą odpowiedzialnością, jak na przykład zarządzanie zespołem czy samodzielna realizacja konkretnych projektów.

praca sezonowa za granicą dla każdego

Jakie branże oferują atrakcyjną pracę sezonową za granicą? Możliwości jest wiele – transport, logistyka, przemysł, produkcja, budowa, ogrodnictwo, gastronomia, hotelarstwo, czy prace porządkowe. Niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie się specjalizujesz, lub w jakim sektorze chcesz rozwijać się zawodowo, praca sezonowa za granicą pomoże Ci w zdobyciu nowych doświadczeń, doskonaleniu umiejętności i poznaniu międzynarodowego rynku pracy. Jeśli szukasz sprawdzonej agencji pracy tymczasowej za granicą, koniecznie skorzystaj z usług agencji WorkServ!

WorkServ praca w Europie

Zdjęcia: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*