Jak z kawalerki zrobić eleganckie i nowoczesne mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak z kawalerki zrobić eleganckie i nowoczesne mieszkanie?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne mieszkanie wyróżnia się spośród innych, dzięki wykorzystaniu funkcjonalnych rozwiązań oraz innowacyjnych technologii. Przeczytaj, jak urządzić kawalerkę, aby móc się nimi cieszyć również w przypadku niewielkiego metrażu.

Wydziel strefy w mieszkaniu 

Warto zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni w kawalerce, ponieważ to od niej zależy funkcjonalność i estetyka mieszkania. Kawalerka pełni jednocześnie funkcję sypialni, salonu, łazienki, kuchni oraz domowego biura, dlatego dobrze jest – przy pomocy odpowiednich mebli i oświetlenia – podzielić mieszkanie na funkcjonalne strefy. Jeśli pracujesz zdalnie, zadbaj o to, żeby stworzyć dla siebie ergonomiczne stanowisko pracy, które zapewni zachowanie właściwej postawy kręgosłupa podczas pracy biurowej i odpowiednie oświetlenie.

Na stronie https://projektergonomia.pl/ znajdziesz praktyczne biurka z regulacją wysokości, przy których można pracować na siedząco i na stojąco. Biurko sprawdzi się nawet w najmniejszych przestrzeniach, a po zakończeniu pracy możesz wykorzystać je jako toaletkę lub stolik kawowy. Zadbaj również o to, aby część sypialniana w kawalerce została zaopatrzona w lampy o łagodnym świetle, które sprzyjają relaksacji i przygotowaniu do snu. W nowoczesnym mieszkaniu świetnie sprawdzą się inteligentne żarówki ledowe, sterowane bezpośrednio przy użyciu smartfona. 

Ergonomiczne meble 

Niewielka powierzchnia mieszkania nie musi być przeszkodą w stworzeniu funkcjonalnego i estetycznego wnętrza. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich i praktycznych mebli. Zamiast decydować się na standardową, masywną kanapę prostokątną lub narożną, wybierz designerską sofę o modnym, opływowym kształcie albo składaną kanapę na nóżkach, która będzie prezentować się lekko w niewielkim pomieszczeniu. Alternatywą dla sofy mogą być dwa nowoczesne, tapicerowane fotele w jasnych odcieniach, które dodadzą elegancji i świeżości wnętrzu. Modele w stylu nowoczesnym, o  fantazyjnych kształtach oparcia znajdziesz na stronie: https://meblem4.pl/sklep,65,64-domartstyl.html

Zmodernizowana łazienka 

Nowoczesna łazienka powinna być wygodna i estetyczna, dlatego warto dopasować aranżację do rozmiaru pomieszczenia. Małą łazienkę można optycznie powiększyć przy pomocy jasnych kolorów wyposażenia, odpowiedniego oświetlenia, a także połyskujących i odbijających światło płytek ściennych i podłogowych. Atrakcyjnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni łazienkowych są także umywalki wpuszczane w blat. Modele wyróżniające się nowoczesnym designem dostępne są na: 

https://armatura24.pl/umywalki-lazienkowe-wpuszczane-w-blat

Zdj. główne: deborah cortelazzi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*