Obrazy religijne w domu. Jakie wybrać i gdzie je umieścić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Obrazy religijne w domu. Jakie wybrać i gdzie je umieścić?

elements.envato.com / FabianMontano

Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obrazy religijne stanowią nieodłączny element wystroju domowego wnętrza każdego katolickiego domu. Są nie tylko ozdobą wnętrza, lecz symbolizują także Boską opiekę nad domem i rodziną oraz przypominają o konieczności życia w zgodzie z zasadami wiary i religii. W każdym chrześcijańskim domu powinno się więc znaleźć odpowiednie miejsce, w którym umieszczony zostanie przynajmniej jeden religijny obraz. Jakie rozwiązania mamy obecnie do dyspozycji i jakie miejsce warto przeznaczyć na jego zawieszenie lub ustawienie w domowej przestrzeni?

Dlaczego czcimy podobizny świętych?

Obrazy z podobiznami Świętych goszczą w naszych domach od wielu pokoleń. Są to jedne z najbardziej cenionych i najchętniej kupowanych przez chrześcijan obrazów, których obecność w wielu domach jest obowiązkowa. Wiele ze świętych obrazów posiada długą tradycję – są przekazywane z pokolenia na pokolenie i traktowane niczym rodzinny skarb. Wprowadzając się do nowego mieszkania lub domu, wielu młodych ludzi kupuje także zupełnie nowe obrazy o charakterze religijnym i to właśnie je, jako pierwsze, zawiesza w nowym wnętrzu, prosząc jednocześnie świętego o opiekę nad rodziną.

Obrazy religijne pełnią bardzo ważną funkcję w codziennym życiu każdej wierzącej osoby. Ich zadaniem jest zarówno zdobienie wnętrza zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, jak i przypominanie domownikom o przestrzeganiu zasad wiary. Bardzo często towarzyszą także całej rodzinie podczas wspólnego odmawiania modlitwy, w czasie posiłków, a także podczas spędzania czasu wolnego. Ich rola jest więc nieoceniona i zdecydowanie warto je posiadać.

Fot.: elements.envato.com / Wavebreakmedia

Nie ulega więc wątpliwości, że jest to bez wątpienia jeden z piękniejszych i bardziej wartościowych dodatków do domowego wnętrza, w który warto zainwestować tym bardziej, że ich wybór jest w dzisiejszych czasach naprawdę ogromny i zróżnicowany. Oprócz klasycznych obrazów drukowanych i na płótnie, oprawionych w mniej lub bardziej dekoracyjne ramy, do dyspozycji mamy także przepiękne obrazki ceramiczne, które idealnie sprawdzą się także w roli prezentu o religijnym charakterze.

Gdzie warto umieścić obraz religijny?

Obrazki ceramiczne to bardzo praktyczny dodatek do chrześcijańskiego wnętrza. Ich kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczenie obrazka z podobizną wybranego świętego w praktycznie dowolnym miejscu w domu. Obrazek taki możemy bowiem zarówno zawiesić na ścianie nad łóżkiem, komodą czy biurkiem, jak i ustawić go na półce, szafce nocnej czy na komodzie, gdzie będzie cieszył nasze oczy oraz przypominał o bliskich naszemu sercu wartościach chrześcijańskich.

Klasyczne obrazy religijne świetnie sprawdzą się natomiast jako dekoracja ścian salonu, sypialni, jadalni, a także pokoju dziecięcego. Są sprzedawane w różnych wymiarach i oprawie, co pozwala na dopasowanie ich stylistyki do wystroju każdego współczesnego pomieszczenia. Możemy wybierać zarówno spośród bardziej ekonomicznych obrazów drukowanych, jak i postawić na klasyczne obrazy ręcznie malowane na płótnie. Te drugie to prawdziwe dzieła sztuki, których obecność doceni każda osoba kochająca jakościowe religijne dodatki do swojego domowego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*