Jak zregenerować się po ciężkim dniu? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zregenerować się po ciężkim dniu? Podpowiadamy!
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Po ciężkim tygodniu pracy przychodzi czas na odpoczynek. Bez niego trudno przejść do trybu weekendowego i choć na chwilę zapomnieć o spoczywających na Tobie obowiązkach. Poznaj nasze sposoby na to, jak zregenerować się po wymagającym ciągu pracy.

Sposób numer 1: relaksująca kąpiel

Nic tak dobrze nie rozluźnia napiętych mięśni jak ciepła woda z bąbelkami. Aby relaks był na jeszcze wyższym poziomie, możesz zastosować pachnące kule do kąpieli. Aromaterapia jest znana i praktykowana od tysięcy lat, zwłaszcza w medycynie tradycyjnej. Ciepła woda pozwoli Ci skupić myśli na czymś innym niż praca. Wokół wanny rozstaw nastrojowe, pachnące świece, które wyczarują odpowiedni klimat. Nie zapomnij o relaksującej muzyce i lampce wina. Możesz dodatkowo zastosować hydromasaż, który pobudza krążenie krwi oraz pozwala szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej. Po kąpieli sięgnij po swoją ulubioną oliwkę, serum ujędrniające lub balsam, aby dostarczyć sobie jeszcze więcej przyjemności.

Sposób numer 2: joga

Możesz być zaskoczona, jak relaksująco podziała na Ciebie joga. Nie musisz być wprawiona, żeby czerpać mnóstwo korzyści z ćwiczeń rozciągających ciało. Wybierz się na zajęcia do szkoły jogi, aby pod okiem certyfikowanej trenerki szkolić swoje umiejętności bądź wycisz się we własnych czterech kątach. Każda z tych metod jest dobra!

Sposób numer 3: bieganie

Podczas treningu wydzielają się endorfiny, dzięki którym Twoje ciało i umysł stają się wypoczęte, a złe myśli odpływają daleko stąd. Każdy biegacz to potwierdzi. Nie musisz od razu pokonywać maratonów – wystarczy swobodny trucht po mieście lub po lesie, aby czerpać pełnymi garściami z dobroczynnego działania tego sportu.

Sposób numer 4: gorąca czekolada

Nic tak nie poprawia humoru kobiecie jak pyszna czekolada. W jesienną słotę idealnie sprawdza się ta podana na gorąco, z przyprawami korzennymi i skórką pomarańczy. Udowodniono, że czekolada poprawia nastrój. Nie ma co więc sprzeczać się z nauką!

Sposób numer 5: medytacja

Wielcy guru wschodniej filozofii, ale też – o dziwo – osoby znane z pierwszych stron gazet mówią otwarcie o tym, jak wiele w swoim życiu zawdzięczają medytacji. To właśnie z niej czerpią niezbędny do funkcjonowania spokój, harmonię i równowagę. Mogą poradzić sobie w ten sposób z natrętnymi myślami czy wiecznym zamartwianiem się. Naucz się praktykować spokój i zacznij panować nad własnymi emocjami. Kontroluj myśli i spraw, aby podążały torem, który im wskażesz.

Sposób numer 6: relaksująca muzyka

Dobrze dobrane melodie mogą wprowadzić Cię w nastrój odprężenia i relaksacji, tak potrzebny po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Wybierz ulubiony gatunek i pozwól myślom odpłynąć. Aby spotęgować działanie muzyki, wyłącz inne bodźce – zgaś światło i zamknij oczy.

Sposób numer 7: masaż erotyczny

Odkryj nowy wymiar przyjemności z masażerem erotycznym Lovense Lush 3. Jego odświeżona wersja dostarcza jeszcze więcej elektryzujących doznań, a dyskretny kształt nadaje się do tego, aby sprzęt zabrać ze sobą wszędzie. Masażery erotyczne skłaniają Cię do spróbowania czegoś nowego.

Zdjęcie główne: Monstera/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*