LEGO nie tylko dla dzieci? Oto ciekawe zestawy dla dorosłych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
LEGO nie tylko dla dzieci? Oto ciekawe zestawy dla dorosłych
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Do klocków, tak jak i innych zabawek, przylgnęła łatka, że są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Tymczasem dorośli mogą czerpać z układania klocków LEGO tyle samo radochy, ile dzieci i bynajmniej nie będzie to dla nich żadną ujmą. Przeciwnie. Nie ma nic bardziej relaksującego niż powrót do dzieciństwa i przypomnienie sobie, ile trzeba się napocić, by stworzyć imponującą budowlę o skomplikowanej konstrukcji.

Dlaczego warto?

Klocki LEGO wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, nie zamykając się wyłącznie na potrzeby dzieci i młodzieży. Zauważono, że dorośli, którzy dzieciństwo spędzili na układaniu zamków i wież z klocków LEGO, z chęcią towarzyszą swoim dzieciom podczas układania ich zestawów. Problem polega na tym, że te zestawy należą do dzieci, nie do nich. Temu właśnie służą klocki Lego dla dorosłych. Firma dostrzegła niszę, którą trzeba wypełnić i tak się stało. Klocki LEGO Adults pozwalają osobom powyżej osiemnastego roku zrelaksować się po pracy, ćwiczyć precyzję i koncentrację oraz wyłamać się spod jarzma rutyny dnia codziennego. Co wyróżnia te klocki od ich odpowiedników dla dzieci i młodzieży? Szczegółowość i pomysłowość. Zestawy dla dorosłych zawierają wiele elementów niewielkich rozmiarów, co czyni z nich prawdziwie czasochłonną i skomplikowaną gratką. Budowle, które mają docelowo powstać, cechują się realizmem – są stworzonymi z klocków replikami znanych budowli, wynalazków, dzieł sztuki czy scen znanych z popkulturowych produktów takich jak filmy czy komiksy.

LEGO Architecture dla dorosłych

W tej kategorii znajdziemy zestawy pozwalające od fundamentów wznieść wspaniałe słynne budowle oraz miasta. Możemy zbudować kawałek Paryża ze słynną wieżą Eiffla, postawić na parapecie własną Statuę Wolności, Wielki Mur Chiński, budynki nowoczesnych dzielnic Singapuru czy Szanghaju, muzeum Louvre, most zwodzony w Londynie, wieżowce Nowego Jorku i Chicago, wspaniały Tadż Mahal, własne Tokio, Las Vegas i Dubaj. To tylko przykłady miast i obiektów, które możemy powołać do życia we własnym salonie. Producent do każdego zestawu dołącza broszury z informacjami o obiektach, w tym o okolicznościach jego powstania i o ciekawostkach.

LEGO Technic dla dorosłych

Nie trzeba posiadać dyplomu potwierdzającego kompetencje inżynierskie, by na wiele godzin wcielić się w inżyniera. Zestawy z kategorii LEGO Technic dotyczą wszelkiego rodzaju pojazdów, począwszy od zwykłych samochodów osobowych, skończywszy na pojazdach wagi ciężkiej, takich jak samolotów czy statków kosmicznych. Warto dodać, że niektóre z modeli wyposażone są w dodatkowe elementy na przykład silnik typu pull-back czy system zdalnego sterowania. Zabawa nie kończy się na etapie złożenia pojazdu – dopiero się zaczyna!

LEGO Creator i LEGO Art

Miłośnicy kultury i popkultury z pewnością zawieszą oko na dłużej na zestawach pozwalających stworzyć repliki dzieł sztuki, wynalazków czy odtworzyć sceny filmowe czy wizerunki postaci fikcyjnych (Batman) i realnych (Marilyn Monroe). W tej kategorii mieszczą się też trójwymiarowe rośliny w doniczkach (orchidee, drzewka bonsai) czy bukiety kwiatów. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*