Nowoczesność i tradycja, czyli co zobaczyć w Singapurze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesność i tradycja, czyli co zobaczyć w Singapurze?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Singapur, czyli jeden z Azjatyckich Tygrysów to jedno z najciekawszych i najbardziej niedocenionych przez turystów państw w Azji. Singapur jest wyjątkowym miejscem pod wieloma względami. Z jednej strony to doskonale rozwinięte międzynarodowe centrum biznesowe, a z drugiej bardzo bezpieczne i pełne zielonej roślinności. Takie bardzo zaskakujące połączenie sprawia, że każdy powinien choć raz odwiedzić to niesamowite azjatyckie miasto-państwo. Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Singapuru? Jakie są najważniejsze atrakcje w Singapurze, których nie można pominąć?

Dlaczego warto odwiedzić Singapur?

Singapur – wycieczka tutaj to możliwość doświadczenia wielu niesamowitych chwil. Miasto-państwo charakteryzuje się prawdziwą mieszanką kulturową i można spotkać w nim ludzi z całego świata. Singapur wyróżnia się jednak bardzo niską przestępczością (jedną z najniższych na świecie wśród wielomilionowych miast). Częściowo jest to spowodowane miejscowymi zwyczajami, a częściowo surowym prawem. Turyści nie muszą się jednak niczego obawiać – wystarczy zapoznać się z obowiązującym prawem i szanować miejscowe zasady. Singapur to miejsce dla miłośników nowoczesnych technologii, architektury i… również zieleni. Patrząc na zdjęcia Singapuru, można odnieść wrażenie, że miasto jest niemal w całości wypełnione wieżowcami i luksusowymi biurowcami. Jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ Singapur to zaskakująco zielone miasto z ogromną ilością parków i roślinności.

Fot. Bjorn Strausmann/Unsplash

Co zobaczyć w Singapurze? – ekskluzywna dzielnica Marina Bay

Większość wycieczek nie bez powodu zaczyna zwiedzanie Singapuru od Marina Bay, czyli ekskluzywnej przymorskiej dzielnicy, która jest wypełniona porażającymi drapaczami chmur. W dzielnicy znajduje się wiele pięciogwiazdkowych hotelów oraz jedne z największych i najbardziej luksusowych domów handlowych na świecie. Najpopularniejszymi atrakcjami w Marina Bay są szklarnie kwiatowe oraz koło widokowe Singapore Flyer. Turyści, którzy lubią sztukę i dysponują większą ilością czasu, powinni zajrzeć również do futurystycznego Esplanade Theatre. Jeszcze jedną ciekawą atrakcją w Marina Bay jest hotel na ogromnej kilkusetmetrowej platformie, czyli Marina Bay Sands. To jeden z głównych symboli miasta i najpopularniejsze miejsce noclegowe dla turystów z całego świata. Hotel zawdzięcza swoją sławę przede wszystkim odkrytemu basenowi znajdującemu się na platformie na 57. piętrze, na wysokości 200 metrów. Na wysokiej platformie można znaleźć także ogród botaniczny, taras widokowy, bary oraz kilka restauracji. Wakacje w Singapurze spędzone w luksusowym hotelu Marina Bay Sands to doskonały sposób na odpoczynek od codziennej monotonni.

Fot. Swapnil Bapat/Unsplash

Zielone tereny w Singapurze – Gardens by the Bay

Singapur to wielomilionowe i bardzo ekskluzywne miasto. Będąc na miejscu, można jednak znaleźć znacznie więcej niż nowoczesne drapacze chmur i przepych.  Symbolem „zielonej” części miasta są ogrody Gardens by the Bay. Gardens by the Bay to miejski park przyrodniczy o powierzchni 110 hektarów położony w centrum miasta. Największą atrakcją są prawdopodobnie ogromne konstrukcje, które górują nad ogromnym zielonym terenem. W dzień i w nocy w parku odbywają się różne eventy. Wieczorem dochodzą do tego pokazy świateł i muzyki. Dobrą wiadomością dla turystów jest to, że w ogrodzie znajdują się zadaszone ogrody, dlatego do Gardens by the Bay można wybrać się nawet przy złej pogodzie. O miano symbolu Singapuru z ogrodami rywalizuje Merlion, czyli mityczne stworzenie z głową lwa i ciałem ryby. Na terenie miasta znajduje się 8 Merlionów. Odnalezienie ich wszystkich zgodnie ze wskazówkami Singapurskiej Organizacji Turystycznej to ciekawy sposób na spędzenie czasu w Singapurze, ponieważ można tak zwiedzić dużą część miasta.

Fot. Miguel Sousa/Unsplash

Mieszanka kulturowa w Singapurze

Singapur to połączenie nowoczesności, najnowszych technologii i wielokulturowej tradycji. Doskonale potwierdzają to Chinatown i dzielnica „Little India”. W tych dzielnicach można zobaczyć zabytkowe świątynie i muzea otoczone przez wieżowce. Warto również spróbować lokalnych przysmaków. Turyści, którzy są jeszcze bardziej zainteresowani w poznaniu różnych kultur podczas jednej podróży, mogą wybrać łączoną podróż po Azji, którą oferują biura podróży.

Fot. Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*