Poznaj najdroższe desery świata

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj najdroższe desery świata
Lifestyle

Osobom znudzonym zwykłymi lodami włoskimi w wafelku lub szarlotką przedstawiamy najdroższe desery świata. Sprawdź, które desery są najdroższe i czemu warto ich spróbować. 

Krispy Kreme’s Luxe Donut – najdroższy donut świata

Dla wielbicieli donutów taki deser będzie na pewno wspaniałym rarytasem. Ten luksusowy deser ma również galaretkę z dodatkiem prestiżowego szampana Dom Perignon z 2002 roku. Butelka tego trunku kosztuje około 750 zł. Całość posypana jest złotem, jadalnymi diamentami oraz płatkami 24-karatowego złota. Pączek podawany jest z polewą, na którą składa się jadalne złoto. Oczywiście ciastko ułożone jest na efektownej, złotej tacy i ozdobione jadalnym kwiatem z czekolady. Tego luksusowego donuta można skosztować w cukierni Selfridges Departament Store w Wielkiej Brytanii. Cena prestiżowego donuta to 1682 dolary.

Lody Tahitian Vanilla – słodka ochłoda za 1000 dolarów

Deser jest zamawiany rocznie przez 50 osób, co może nieco dziwić, dopóki nie poznasz jego ceny – pucharek lodów Tahitian Vanilla kosztuje 1000 dolarów i dostępny jest w cukierni w Nowym Jorku. Jak na prawdziwie luksusowy deser przystało, lody pokryte są 23-karatowym jadalnym złotem. Oprócz samych lodów w pucharku znajdują się kawałki wenezuelskiej czekolady Chuao z dużą ilością ziaren kakaowca. Dla ozdoby do deseru dodaje się pokryte złotem migdały, kandyzowane owoce wprost z Paryża oraz słodki kawior Grand Passion z marakują, pomarańczą i armaniakiem.

Truskawki Arnaud – idealne na zaręczyny

Jeśli jesteś fanem truskawek, ten deser może Cię zaintrygować – truskawki Arnaud należą do najdroższych owoców na świecie. Główną dekoracją deseru jest pierścionek z prawie 5-karatowym diamentem, wykonany z najdroższych materiałów. Jeśli w planach masz zaręczyny, to taki deser byłby wspaniałym sposobem na wyjątkowy wieczór z ukochaną. Problemem może być jedynie cena – deser z truskawkami wraz z jubilerską wkładką kosztuje aż 1,4 mln dolarów.

Babeczki Decadence D’Or – najdroższe babeczki w Las Vegas

Babeczka Decadence D’Or wykonana jest z czekolady Palmira Single Estate, która pochodzi z bardzo rzadkich i niezwykle delikatnych w smaku ziaren kakaowca odmiany Porcelana Criollo. Pochodzą z plantacji Valrhona w Wenezueli. Babeczkę podaje się na pozłacanej minipaterze, przykrytą bardzo unikalną i zarazem elegancką ozdobą ze stuletnim koniakiem w środku. Dodatkowo babeczka posypana jest słodkim waniliowym kawiorem z Tahiti oraz jadalnymi płatkami złota. Cena deseru to 750 dolarów.

Czekoladowy deser lodowy z biżuteryjną wkładką

To jeden z niewielu deserów, który podawany jest tak, by klient mógł zostawić sobie pamiątkę po zjedzeniu tego bardzo drogiego deseru. Lody podawane są w kryształowym kielichu Baccard Harcout pokrytym 18-karatowym złotem z diamentową bransoletką przymocowaną do nóżki. Do zjedzenia deseru podawana jest również złota, inkrustowana łyżeczka o wartości 14 tysięcy dolarów. Zarówno bransoletkę, jak i łyżeczkę klient może zachować. Sam deser również jest niezwykle ciekawy – lody wykonuje się z czekolady Seredipity, zawierającej 14 najrzadszych rodzajów ziaren kakaowca z Afryki i Ameryki Południowej, a także wiórki z trufli La Madeline au Trufla – kosztują 5000 dolarów za kilogram. Cały zestaw kosztuje 25 000 dolarów.

Pudding czekoladowy Faberge – najdroższy budyń świata

Ten pudding kosztuje aż 34 500 dolarów i można zjeść go w Anglii. Co w nim takiego niezwykłego? W deserze nie mogło zabraknąć jadalnego złota, a także czterech najlepszych belgijskich czekoladek doprawionych pomarańczami, brzoskwiniami oraz whisky. Dekoracja z kawioru szampańskiego także podnosi cenę tęgo niezwykłego puddingu. Całość udekorowana jest dwukaratowym diamentem, który można zachować po zjedzeniu puddingu. 

Makaroniki Pierra Hermé – Picassa cukiernictwa

Te słynne makaroniki są wykonywane przez wybitnego cukiernika Pierra Hermé, który został nazwany przez magazyn Vogue „Picassem cukiernictwa”. Delikatne, migdałowe ciasteczka składają się z wielu zachwycających smaków – octu balsamicznego czy też czerwonych winogron. W swoich pracach Hermé szuka ciekawych smaków oraz niezwykłych połączeń, które dają bardzo zaskakujące wrażenia smakowe. Makaroniki wykonane przez samego mistrza paryskiego cukiernictwa nie mogą być tanie – za porcję przyjdzie nam zapłacić 7000 dolarów.

Zdjęcie główne: Diana Polekhina/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*