Mona Lisa na wyłączność. W Paryżu odbędzie się wyjątkowa aukcja!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Mona Lisa na wyłączność. W Paryżu odbędzie się wyjątkowa aukcja!
Architektura & design

Słynne paryskie muzeum postanowiło zorganizować aukcję, podczas której zostaną zebrane pieniądze na utrzymanie Luwru oraz wsparcie akcji edukacyjnej muzeum. Do licytacji wystawiono wiele luksusowych i niepowtarzanych przedmiotów, a wśród nich czas spędzony w obecności Mona Lisy.

Przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa najsłynniejszy obraz Leonarda Da Vinci w muzeum Luwr w Paryżu odwiedzało dziennie 30.000 gości. Obecnie francuskie muzeum jest zamknięte dla odwiedzających, a planowo ma zostać otwarte w połowie grudnia. Z tego powodu pracownicy i właściciele muzeum postanowili zorganizować aukcję „Bid for Louvre”. Podczas aukcji organizowanej we współpracy francuskiego domu aukcyjnego „Christie’s” oraz londyńskiego oddziału firmy „Hotel Drout” będzie można licytować ekskluzywne produkty od największych domów mody np. Diora, Cartier czy Louis Vuitton, prywatną wizytę w muzeum prowadzoną przez dyrektora Luwru oraz nocną wycieczkę po terenie pałacu i ogrodów paryskich, a także wejście na dach w towarzystwie francuskiego artysty JR.

Licytacja Mona Lisy

Największą popularnością cieszy się aukcja dotycząca obrazu Leonarda Da Vinci „Mona Lisa”. Osoba, która wygra licytację będzie miała okazję obejrzeć jeden z najbardziej znanych obrazów na świecie bez podstawowych zabezpieczeń. Odbywająca się regularnie inspekcja i konserwacja obrazu pozwala na wyjęcie go zza szklanej szyby oraz najważniejszych zabezpieczeń. Zwycięzca licytacji będzie mógł uczestniczyć w całym procesie i obejrzeć Mona Lisę z bliska. Domy aukcyjne zajmujące się organizacją aukcji przewidują, że licytacja Mona Lisy może wahać się miedzy 12 000$ a 36 000$. Aukcja on-line rozpoczyna się dzisiaj na stronie jednego z domów aukcyjnych i potrwa przez dwa tygodnie.

Fot. Benh LIEU SONG (Flickr)/Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*