Żaluzje fasadowe – kiedy warto je zamontować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Żaluzje fasadowe – kiedy warto je zamontować?

K8/unsplash.com

Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żaluzje fasadowe – kiedy warto je zamontować?

Żaluzje, rolety, a może tradycyjne zasłony – przed tym wyborem stoją nie tylko właściciele domów, ale również budynków gospodarczych czy punktów handlowych. Jeśli chcemy zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed słońcem, a także prywatność, warto zdecydować się na żaluzje fasadowe. Kiedy szczególnie powinniśmy je zamontować?

Żaluzje fasadowe – cechy charakterystyczne

Żaluzje fasadowe cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli domów, a także budynków gospodarczych. Dobrze dobrane zapewniają nie tylko wysoki poziom ochrony, ale są również ozdobą samą w sobie. Proste, nowoczesne wzornictwo świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku większych okien, do których trudno dobrać standardowe rozwiązania. Żaluzje fasadowe zapewniają prywatność, dzięki nim można również uchronić się przed wpadającymi do wnętrz promieniami słońca. Więcej na ich temat dowiemy się bezpośrednio na stronie producenta https://sunfas.pl/. Ich ogromną zaletą jest estetyczne wykończenie – brak widocznych śrub montażowych na prowadnicach oraz na kasecie. Żaluzje fasadowe są stosunkowo łatwe w montażu, ale ten warto powierzyć specjalistom. Samodzielny montaż nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż łatwo o drobny błąd, który finalnie może sporo kosztować.

Kiedy warto wybrać żaluzje fasadowe?

Okna balkonowe oraz te o niestandardowych wymiarach wymagają specjalistycznego podejścia. W tych przypadkach nie sprawdzają się ani zwykłe rolety, ani tym bardziej zasłony wykonane z materiału. Warto wtedy sięgnąć po żaluzje fasadowe, które zapewnią komfort przebywania w pomieszczeniach o każdej porze roku. Latem usprawniają działanie klimatyzacji, zapobiegając nagrzewaniu pomieszczeń. Zimą natomiast pozwalają zachować więcej ciepła wewnątrz, dzięki czemu oszczędzamy na ogrzewaniu. Żaluzje fasadowe to świetnie rozwiązanie dla budynków położonych w pobliżu innych domów czy instytucji. Zapewniają odpowiedni poziom prywatności, chroniąc przed wzrokiem przechodniów czy sąsiada. Żaluzje fasadowe można zamontować zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i w tych już użytkowanych. Nie trzeba przy tym mocno ingerować w strukturę, co niewątpliwie jest kolejną ich zaletą.

Żaluzje fasadowe – wybór na długie lata

Zastanawiając się, jak odświeżyć elewację i nadać jej nieco nowoczesnego wyglądu, warto postawić na żaluzje fasadowe. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które może towarzyszyć nam w kolejnych latach. Kolor, kształt czy rozmiar żaluzji można dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto zwrócić uwagę, by całość była spójna, co oznacza, że żaluzje fasadowe powinny współgrać z designem budynku. Na szczęście do wyboru mamy tak wiele opcji, że z pewnością uda nam się znaleźć odpowiednią dla siebie. Decydując się na żaluzje fasadowe, możemy całkowicie zrezygnować z firan i zasłon. Jest to dobra wiadomość dla osób, które poszukują praktycznych rozwiązań oraz nie lubią nadmiaru domowych obowiązków. Pomieszczenia  z oknami wyposażonymi w takie zasłony prezentują się bardzo nowocześnie, wpisując się w obowiązujący kanon mody wnętrzarskiej. Pamiętajmy jednak, by wybór konkretnego modelu przedyskutować ze specjalistą, który posiada odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie. Oceni, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, biorąc pod uwagę specyfikację techniczną okien i całego budynku. Specjaliści zajmą się również montażem żaluzji. Trwa on zwykle kilka godzin, dzięki czemu w krótkim czasie możemy zacząć z nich korzystać. Żaluzje można zamontować o dowolnej porze, bez względu na pogodę, jednak najlepiej zrobić to wiosną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*