Najbogatsi piłkarze świata

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najbogatsi piłkarze świata
Lifestyle

Debata o zarobkach piłkarzy powraca w naszym kraju za każdym razem, gdy nasi odpadają w wielkich turniejach już na początku. W istocie, piłkarze to jedna z najlepiej opłacanych grup sportowców, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jak wielkie są ich fortuny i kto może szczycić się tytułem najbogatszego?

Ranking najlepiej zarabiających piłkarzy 2021

Niewiele jest sportów, które są w stanie skupiać uwagę całego świata tak, jak robi to piłka nożna. Tytuł najchętniej oglądanego sportu niesie ze sobą wiele przywilejów dla samych piłkarzy – tam, gdzie duża popularność, tam i wielkie pieniądze. Na pewno każdy z nas słyszał już wcześniej o niektórych zawodnikach, zarabiających miliony, a nawet miliardy dzięki swojej profesji. Przejdźmy zatem do sedna i do przedstawienia najbogatszych piłkarzy świata.

Miejsce 5. Neymar Jr – 185 milionów dolarów

Jeden z najmłodszych piłkarzy, którzy mogą pochwalić się tak imponującym majątkiem. Zanim Brazylijczyk, uważany za jednego z najbardziej obiecujących graczy, zasilił grono Paris Saint-Germain, swoje umiejętności szkolił w kultowej Barcelonie, ramię w ramię z Lionelem Messim czy Louisem Suarezem.

Oprócz szacowanych na 95 milionów dolarów zarobków z piłki nożnej fortunę powiększa dzięki szeregowi lukratywnych kontraktów reklamowych z takimi firmami jak np. Panasonic, Air Jordan, Nike czy L’Oreal.

Miejsce 4. Zlatan Ibrahimović – 190 milionów dolarów

Legenda szwedzkiego futbolu i gwiazda klubu AC Milan. Od zawsze był rozchwytywany i zanim na dobre rozgościł się na włoskiej ziemi, grał w Barcelonie, Juventusie czy Manchesterze United. Jego roczne wynagrodzenie opiewa na imponującą kwotę 3,5 miliona dolarów, a to wyłącznie jego bazowa pensja. Kontrakty z Nike, Samsungiem, Microsoft Xbox czy Volvo z powodzeniem pozwalają mu umacniać pozycję jednego z najbardziej zamożnych piłkarzy świata.

Miejsce 3. Lionel Messi – 400 milionów dolarów

Argentyński zawodnik to dla fanów futbolu żyjąca ikona tego sportu. Jako topowy, najczęściej nagradzany zawodnik w historii jest także wieloletnim kapitanem hiszpańskiego klubu FC Barcelona.

Setki goli, asyst i nienaganna technika gry, która czyni z każdego meczu z jego udziałem widowisko, musiały przełożyć się na fakt, że obecnie jest najlepiej opłacanym, aktywnym zawodnikiem na ziemi, z imponującą pensją 850 tys. dolarów tygodniowo! Całości dopełniają kampanie reklamowe dla Huaweia, Pepsi, MasterCarda, Adidasa i wielu innych.

Miejsce 2. Cristiano Ronaldo – 460 milionów dolarów

Gracz, którego kariera trwa już od wielu lat, a mimo tego nadal utrzymuje się na absolutnym szczycie, zarówno dzięki swoim niepodważalnym umiejętnościom, jak i dzięki swojej ekscentryczności.

Zasilał przez lata szeregi wielu europejskich klubów: Man United, Real Madrid czy Juventus, w którym pozostaje do dziś. Jego tygodniowa pensja szacowana jest na 660 tys. dolarów. Zdecydowaną większość fortuny Ronaldo gromadzi dzięki kontraktom. Walka o współpracę z nim jest zacięta, ponieważ od kilku lat piłkarz szczyci się tytułem sportowca o największej ilości followersów.

Miejsce 1. Faiq Bolkiah – 20 bilionów dolarów

W tym miejscu zapewne większość z Was zapyta: kto? Cóż… ku zaskoczeniu większości najbogatszym piłkarzem świata jest zawodnik, który na swoją fortunę nie zapracował, a zwyczajnie ją odziedziczył. Faiq jest synem księcia Brunei. Obecnie młody sportowiec zasila szeregi portugalskiego klubu Maritimo, ale wcześniej grał także dla Chelsea i Southampton.

Zdj. główne: Joshua Hoehne/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*