Najlepsze aplikacje poprawiające komfort snu

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze aplikacje poprawiające komfort snu
Lifestyle

Regularny sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli chcesz poprawić jego komfort, z pomocą przychodzą różne aplikacje. Sprawdź nasze propozycje! 

Dlaczego warto zadbać o dobry sen?

Brak regularnego snu może spowodować przyrost masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, depresję, choroby serca, czy udar. Ponadto spanie poniżej 7 godzin może powodować gorsze funkcjonowanie układu odpornościowego, a także obniżyć zdolności poznawcze i zwiększyć ryzyko wypadków. Promowanie regularnych wzorców snu i zdrowych nawyków nazywane jest higieną snu. 

Metody higieny snu obejmują chodzenie do łóżka i wstawanie o tej samej porze każdego dnia, unikanie spożywania dużych posiłków, kofeiny i alkoholu przed snem oraz całkowitą eliminację nikotyny. Korzystanie ze specjalnych aplikacji poprawiających komfort snu również może pomóc Ci osiągnąć optymalne rezultaty w kwestii snu.

Korzystanie z aplikacji do monitorowania snu

Niezależnie od tego, czy po prostu ciekawi Cię śledzenie snu, czy chcesz, aby Twój sen był lepszej jakości, specjalne aplikacje na telefon pomogą Ci w tym. Pamiętaj jednak, że aplikacje są tylko niewielkim wsparciem i nie rozwiążą Twojego problemu. 

Co więcej, niewiele aplikacji dostarcza użytkownikom informacji o zagrożeniach związanych z brakiem snu, takich jak cukrzyca, otyłość, depresja i wysokie ciśnienie krwi. Jednak aplikacje do śledzenia snu rozwijają się każdego dnia, więc możliwe, że niebawem będą one bardzo skuteczne w walce z bezsennością.

Obecnie naukowcy z całego świata pracują nad aplikacją, która pomogłaby w walce z bezdechem sennym. Taka apka miałaby badać i diagnozować obturacyjny bezdech senny za pomocą dźwięków przez nas wydawanych. Niektóre z tych eksperymentalnych technologii pozwalają odróżnić proste, niepatologiczne chrapanie od chrapania związanego z bezdechem sennym. Dopóki te aplikacje nie wejdą do głównego nurtu, porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli dokucza Ci bezdech senny.

Aplikacja “Relax Melodies”

Relax Melodies to aplikacja, która została zaprojektowana, aby wraz ze społecznością 35 milionów innych użytkowników pomóc Ci pożegnać się z bezsennością i przespać całą noc. Jeśli masz problem z odprężeniem się podczas snu, to jest to aplikacja dla Ciebie.

Aplikacja pozwala wybrać relaksujące dźwięki, a także dodać do nich odgłosy natury. Całość połącz z melodią i gotowe – Twoja usypiająca melodia właśnie powstała i może pomóc Ci zapaść w sen. Możesz także wybrać specjalną medytację, która wprowadzi Cię w sen. 

Oprócz tworzenia własnych miksów można uzyskać dostęp do melodii udostępnionych przez społeczność Relax Melodies, aby odkryć nowe kombinacje dźwięków. Integracja ulubionych utworów z biblioteki muzycznej z warstwami dźwiękowymi dostępnymi w aplikacji także jest możliwa, przez co będziesz mógł słuchać ulubionej muzyki w połączeniu z kojącym odgłosami.

Ipnos – Relax Melodies: Sleep Sounds & White Noise

Aplikacja “Sleep Cycle”

Sleep Cycle śledzi i analizuje wzorce snu. Wybierz godzinę pobudki, a aplikacja delikatnie wyrwie Cię ze snu podczas najlżejszej fazy snu, abyś obudził się wypoczęty i gotowy na nadchodzący dzień. Wbudowany mikrofon telefonu wychwytuje Twoje ruchy podczas snu, wykorzystując do tego analizę dźwięku i wibracji. Aplikacja analizuje dane, aby określić, czy jesteś w lekkim śnie, głębokim śnie lub w stanie snu znanym jako sen losowy ruch gałek ocznych (REM) i określa optymalny czas obudzenia Cię w ustawionym przez Ciebie 30-minutowym oknie.

Aplikacja wyświetla też statystyki w postaci wykresów i analiz faz snu, a sekcja “Trendy” przedstawia procentową jakość snu oraz czas snu i budzenia, a nawet może wykrywać, śledzić i mierzyć chrapanie. Monitorowanie snu za pomocą Sleep Cycle jest łatwe, bezproblemowe i może sprawić, że wstaniesz ze zdwojoną energią.

Aplikacja “Pzizz – Sleep, Nap, Focus”

Niektórym trudno jest odprężyć się w ciągu dnia i pójść na drzemkę. Pzizz to aplikacja do usypiania, która łączy muzykę, efekty dźwiękowe i dudnienia różnicowe, aby ułatwić Ci relaks. Pzizz używa algorytmu do generowania nieco innej ścieżki dźwiękowej za każdym razem, gdy go używasz, ale dźwięki są na tyle podobne, że Twój umysł kojarzy je ze snem. To pomoże Ci się zrelaksować i zasnąć.

Your Inception – Pzizz App Review – The Best App to Hack Your Sleep

Aplikacja Sleep Tracker ++

Podobnie jak aplikacja Sleep ++, Sleep Tracker ++ współpracuje z zegarkiem Apple Watch, aby móc synchronizować dane dotyczące snu. Możesz także dostosować czułość i czujniki zegarka, aby dane śledzenia były dokładniejsze. W aplikacji można dodawać notatki i hashtagi do swoich wzorców snu, aby zidentyfikować miejsca, w których możesz potrzebować poprawy zachowania podczas snu lub podjęcia działań, aby jakość snu była lepsza.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*