Najdroższe kreacje gwiazd z czerwonego dywanu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najdroższe kreacje gwiazd z czerwonego dywanu
Fashion

Celebryci lubią zwracać na siebie uwagę na czerwonym dywanie. Stylowy i elegancki look wiąże się jednak z poważnymi wydatkami, choć gwiazdy akurat z tym problemów nie mają. Zdarza się nawet, że kreacje nic ich nie kosztują, bo sam fakt pojawienia się celebrytki w sukni Givenchy, Dior czy Valentino jest dla tych marek najlepszą reklamą.

Nicole Kidman (1997)

W 1997 roku australijska gwiazda Nicole Kidman założyła na ceremonię rozdania Oscarów suknię, która przez 15 lat utrzymywała tytuł najdroższej kreacji w historii czerwonego dywanu. Jej kreacja, zaprojektowana przez Johna Galliano dla Christiana Diora kosztowała 2,65 mln dolarów. Zwróćmy jednak uwagę na pewien niuans: owe 2 miliony dolarów brytyjski projektant zapłacił samej Nicole Kidman za to, żeby zgodziła się założyć kreację. Szczodra – trzeba przyznać – rekompensata za tę modową wpadkę: za swój wybór aktorka musiała znieść wiele złośliwych komentarzy.

Jennifer Lawrence (2013)

W 2013 roku Jennifer Lawrence pobiła rekord Nicole Kidman, wychodząc na czerwony dywan w sukni Christiana Diora o wartości 5,3 mln dolarów. Jej stylizacja zalicza się nie tylko do najdroższych, ale też najbardziej niewygodnych w historii gali. W czasie uroczystości Jennifer zaliczyła kilka niezręcznych sytuacji, między innymi potknęła się na schodach, uderzając czołem o stopień. Najgorsze, że do incydentu doszło w chwili, gdy Jennifer szła po statuetkę. Ci złośliwi komentowali potem, że Jennifer zrobiła to specjalnie, chcąc wykroić dla siebie oraz dla swojej kosztownej i bezwzględnie bajecznej kreacji kilka dodatkowych sekund czasu antenowego.

Kate Winslet (2007)

Rok 2007 był wyjątkowo udany dla Kate Winslet pod względem mody. Jej miętowa suknia zaprojektowana przez Valentino podbiła serca wielu kobiet i była uznana za jedną z najlepszych kreacji tamtego wieczoru. Powszechny zachwyt Kate zawdzięcza swojej najstarszej córce Mii Threapleton. To właśnie ona wybrała dla matki tę prostą, a jakże elegancką suknię. Kreacja kosztowała aktorkę 132 521 dolarów.

Charlize Theron (2013)

Szykowna Charlize Theron naprawdę wie, jak oczarować widownię. W czasie rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej założyła białą suknię zaprojektowaną przez dom mody Christian Dior. Suknia kosztowała aktorkę 100 tys. dolarów, ale łącznie z ozdobami dopełniającymi kreację, stylizacja była warta jakieś 4 miliony dolarów.

Anne Hathaway (2011)

W tej zjawiskowej czerwonej sukni Valentino zaprezentowała się aktorka Anne Hathaway w czasie gali Oscarowej w 2011 roku. Choć sama suknia i urok aktorki byłyby w zupełności wystarczające, żeby wywrzeć piorunujące wrażenie, prowadząca galę uzupełniła stylizację o naszyjnik marki Tiffany & Co o wartości około 10 mln dolarów…

Keira Knightley (2006)

Brytyjska aktorka Keira Knightley, znana głównie z filmu „Duma i uprzedzenie”, wie, jak postępować, by przyćmić inne celebrytki na czerwonym dywanie. Vera Wang specjalnie dla niej uszyła tę kreację.

Poza suknią warto zwrócić uwagę na akcesoria – szyję aktorki zdobi naszyjnik w stylu vintage zaprojektowany przez Bulgari. Od razu po ceremonii Keira ofiarowała suknię na cele charytatywne. Wystawiona na aukcję w eBay, suknia została sprzedana za ponad 7 800 dolarów. Jej produkcja kosztowała 39 tys. dolarów.

Zdj. główne: Mirko Fabian/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*