Nowoczesne mieszkanie – jak urządzić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesne mieszkanie – jak urządzić?
Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Marzy wam się aranżacja mieszkania w nowoczesnym stylu? Aby osiągnąć tak nietuzinkowy efekt, nie wystarczy zainwestować w wysokiej jakości meble czy elementy dekoracyjne. Pomysłów niekiedy jednak brak, a duża dawka kreatywności i pomysłowości z pewnością będzie przydatna. Z pomocą przychodzimy my! Zobaczcie sami, jak zaaranżować mieszkanie w nowoczesnym stylu.

Nowoczesne mieszkanie – o tym pamiętaj

Aranżacja wnętrza potrafi nieść ze sobą sporo trudności, zwłaszcza jeżeli wciąż nie do końca wiecie, na jakim efekcie wam zależy. Nowoczesny styl to wbrew pozorom połączenie kilku unikalnych rozwiązań, które w ostateczności tworzą jedną całość. Z pewnością nie zabraknie tutaj minimalizmu zestawionego z ekstrawaganckimi elementami, co więcej – powinno być jasno i przestronnie. Urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu to nie lada sztuka! Nawet dekoratorzy wnętrz potrafią dwoić się i troić, by uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o to, by zachować symetrię i pożądany ład, rezygnując jednocześnie z nadmiaru dodatków. Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym i czym się kierować przy wyborze konkretnych rozwiązań?

Funkcjonalność w dobrym stylu

Nowoczesne mieszkanie powinno nie tylko być przestronne, ale również cechować się niesamowitą funkcjonalnością. Przed wyborem konkretnego rozwiązania upewnijcie się, czy spełnia ono wasze najśmielsze potrzeby i oczekiwania. Gustowna kanapa w skórzanym wydaniu zaprezentuje się świetnie. To jednak dobrze, aby sprzyjała również codziennemu relaksowi, nieprawdaż? Zamiast dywanów, które zbierają nieustannie kurz, pomyślcie natomiast o podłodze kamiennej lub drewnianej. Tego typu rozwiązania skutecznie zastąpią niepotrzebne dodatki, nadając mieszkaniu wyjątkowego charakteru. Zasada – im mniej, tym lepiej – ma w tym wypadku realne prawo bytu.

Zabawa kolorami

Kolorystyka nowoczesnego wnętrza nie pozostaje bez znaczenia. Wręcz przeciwnie! Tak ważna jest dbałość o każdy nawet najmniejszy detal. Co zatem proponujemy?

Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest aranżacja nowoczesnego mieszkania, powinniście postawić na biel, szarość, czerń i wszechobecne beże. Kolorystyka ta wpisuje się wprost doskonale w całą ideę minimalistycznego podejścia do wystroju, tym samym możecie śmiało przełamać ją oryginalnym dodatkiem. Tapety ścienne z ornamentami lub fototapety abstrakcja na ścianę zrobią całą robotę, a domownicy będą zachwyceni uzyskanym efektem. Odpowiednio dopasowana dekoracja ścienna nada pomieszczeniu nowego charakteru.

Unikalne oświetlenie

Dekoratorzy wnętrz zachęcają nie tylko do zabawy kolorami. Aranżując nowoczesne wnętrze, możecie śmiało pokusić się o wybór dość nieoczywistego oświetlenia, które będzie stanowiło doskonałe uzupełnienie panującej w pomieszczeniu stylistyki.

Popularny system inteligentnego domu pozwoli wam samodzielnie spersonalizować oświetlenie w mieszkaniu zgodnie z waszymi oczekiwaniami, sprawiając przy tym, że stanie się ono przytulne i dynamiczne. Rozświetlona przestrzeń wprowadzi was w niesamowity nastrój, a możliwość dopasowania mocy oświetlenia to dobry sposób na oszczędność. Lubimy takie rozwiązania i mamy nadzieję, że wy również!

Nowy układ pomieszczeń

Wstawienie ścianki działowej lub wyburzenie tej już istniejącej potrafi niekiedy zdziałać prawdziwe cuda. Co zatem powiecie na połączenie kuchni z salonem? Otwarte przestrzenie wprost dominują w nowoczesnych mieszkaniach i nie sposób się temu dziwić. Unikalny design to jedno! Powinniście również zadbać o oryginalny układ pomieszczeń, który pozwoli wam w pełni wykorzystać każdy zakamarek mieszkania. Otwarty, a zarazem przestronny rozkład mieszkania optycznie powiększy je, nadając mu przy tym rzadko spotykanej głębi i tajemniczości. Pamiętajcie, że najlepsze rozwiązania znajdują się niekiedy tuż pod naszym nosem!

Nowoczesne wnętrze wymaga odpowiedniego podejścia i znajomości podstawowych trików dekoratorskich. To z pewnością ułatwi wam metamorfozę nawet najzwyklejszego mieszkania!

zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*